« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu maçı zevkle izleyeceğiz

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi şampiyonu Fenerbahçe ile Türkiye Kupası'nın sahibi Galatasaray MedicalPark arasında oynanacak olan 19. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası, yarın sahibini bulacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ankara Spor Salonu'nda, saat 15.00'te başlayacak maç öncesinde, federasyon yöneticileri, takım antrenörleri ve sporcuları tarafından bugün basın toplantısı yapıldı.

Toplantıya, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat, TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Galatasaray MedicalPark Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ile oyuncusu Bahar Çağlar ile Fenerbahçe Başantrenörü Georgios Dikaioulakos ve oyuncusu Kübra Siyahdemir katıldı.

Jülide Sonat, toplantıda, yarın kupada güzel bir karşılaşmaya tanıklık edeceklerini belirterek, şöyle konuştu: “19'uncusunu düzenleyeceğimiz kupada, iki büyük takımın heyecanlı ve zevkli karşılaşmasını izleyeceğiz. Haftaya yeni ligimiz başlayacak. Sezonun ilk kupa mücadelesi yarın yapılacak. Ama ne yazık ki kadınlar basketbolunun değeri hak ettiği kadar anlaşılmıyor. (A) Milli Kadın Basketbol Takımımız, Avrupa Şampiyonası'nda final oynamasına rağmen, bunun değeri ülkemizde karşılığını bulmuyor. Kadınlar basketbolunda heyecan fırtınasını sonuna kadar takip edersiniz. Sakatlık olmadan, centilmence bir karşılaşmanın geçmesini diliyorum.”

TBF Ligler Direktörü Araşan da yarınki kupa mücadelesinin sonucunun haftalardır merakla beklenildiğini dile getirerek, “Ezeli rekabeti olan iki dost takım karşılaşacak. Güzel bir mücadele, seyircileri bekliyor” dedi.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın son yıllardaki maçlarında olaylar olmadığını, ancak buna rağmen Ankara Spor Salonu'nda güvenlik önlemlerinin alındığını belirten Araşan, “Seyirciler ayrı kapılardan alınacak. Salonun AKM tarafı Galatasaraylı, Gençlik Parkı tarafı da Fenerbahçeli taraftarlara ayrıldı. Seyirciler gelişlerde buna dikkat etmeli” diye konuştu.

TBF Ligler Koordinatörü Özgümüş ise ligde de finali iki takım arasında oynanan maçla yaptıklarını anlatarak, “İki takımla, yine güzel bir sezon açılışı olacak. Biletlerin çoğu satıldı. Maçta salonun dolacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Takımlar

Galatasaray MedicalPark Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, yarın güzel bir maça çıkacaklarını vurgulayarak, “Saygı duyduğum ve yıllardır rekabet içinde olduğumuz Fenerbahçe ile dostluk içinde güzel bir maç olacak. Rakibimize başarılar diliyorum. Kendi oyuncularımın, oyunun hakkını vereceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Galatasaray MedicalPark oyuncusu Bahar Çağlar ise, “40 dakikayı en iyi şekilde değerlendirerek, kupayı 8'inci kez müzemize götürmek istiyoruz” diye konuştu.

Fenerbahçe Başantrenörü Georgios Dikaioulakos da Türkiye'deki ilk basın toplantısına katıldığını dile getirdi.

Türkiye'ye gelişinde ilgi gösteren Fenerbahçeli taraftarların yanı sıra tüm Türkiye'ye teşekkür eden Dikaioulakos, şöyle konuştu: “(A) Milli Kadın Basketbol Takımı'nın Avrupa ikinciliğinden dolayı Ceyhun Yıldızoğlu'nu tebrik ediyorum. Kupa maçını iki ezeli rakip takımın oynamasından dolayı karşılaşmanın öneminin farkındayız. Oyuncular arasında büyük bir rekabet olacak. Biz antrenörler büyük maçlarda oyunu kendi kontrolümüzde tutmak isteriz. Bunu yapabileceğimizden emin değiliz. Sezon çok yeni ve hazırlığı tamamlayamamış olabiliriz. Yarınki maç daha çok oyuncuların kontrolünde olacak. Biz antrenörler için çok iyi olmaz ama bu durum seyir zevkini artırıcı bir unsurdur.”

Fenerbahçe basketbolcusu Kübra Siyahdemir ise iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade ederek, “Yarın bunun karşılığını alacağımız bir maça çıkacağız. Seyir zevki çok yüksek olacak. Umarım, buradan kazanarak ayrılan taraf biz oluruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler