« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu maçı da kazanmalıyız

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Eskişehirspor maçını kazanmaları halinde iyi yerlere gelebileceklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Spor Toto Süper Lig'de aldığı galibiyetlerle üst sıralara doğru tırmanan ve oynadığı futbolla kamuoyunun dikkatlerini çeken Gaziantepspor, bu hafta konuk edeceği Eskişehirspor maçından galibiyetle ayrılmanın hesaplarını yapıyor.

Eskişehirspor maçının hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde Teknik Direktör Tolunay Kafkas yönetiminde sürdüren Gaziantepspor'da futbolcuların ve teknik kadronun moralleri yüksek.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, daha önce ilk 8'i hedeflediklerini anımsatarak, yeni transferlerinin takıma uyumunun çabuk olması ve alınan başarılı sonuçların ardından hedeflerinin ilk 5 olduğunu söyledi.
Takım kadrosunda bozulma olmazsa, ligin sonuna kadar iddialarını taşıyabileceklerini ifade eden Kafkas, “Eğer dışarıda toplamış olduğumuz puanları iç sahada toplamış olsaydık, bugün farklı yerlerde olabilirdik. İç saha fobimizi de yavaş yavaş atlatmaya başladık. Eskişehirspor maçını da kazanırsak iyi yerlere geliriz” diye konuştu.

Kafkas, ligin çok iyi takımlarından biri ile evlerinde oynayacaklarına dikkati çekerek, “Biz de Eskişehirspor da lige iyi başlayamamıştık. Daha sonra iyi sonuçlar almaya başladık. Saha ve seyirci avantajımızı kullanarak kazanmak istiyoruz. Çıkışımızı da devam ettirmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Gaziantepspor'un genç yeteneklerinden Muhammet ise Bursaspor galibiyetiyle takım içindeki güvenin arttığını belirterek, “Herkes daha çok inanmaya başladı. Şimdi önümüzde içeride oynayacağımız Eskişehir ve Sivas maçı var. Bu iki maçı da alırsak daha yukarılarda olacağımızın bilincindeyiz. Bunun için biz de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Başarılı orta saha oyuncularından Orhan Gülle de galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini söyledi.

Gülle, “Bursa galibiyeti bizim için çok iyi oldu. Galibiyet serisini devam ettirmiş olduk. Biz her maçı kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Eskişehirspor maçını da kazanıp takımı en yüksek yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Gaziantepspor kadrosuna dahil edilen yeni oyuncuların uyum sorununu çabuk aştıklarını vurgulayan Orhan, “Takımda şu anda arkadaşlık en üst seviyede. Gaziantepspor'da taşlar yerine oturdu. Gaziantepspor ben inanıyorum ki daha iyi yerlerde olacaktır” dedi.

ESKİŞEHİRSPOR MAÇI BİLET FİYATLARI

Bu arada, Spor Toto Süper Lig'in 23. haftasında 26 Şubat Cumartesi günü saat 17:00'de Kamil Ocak Stadı'nda oynanacak olan Eskişehirspor maçı bilet fiyatları açıklandı.

Biletler, Kale Arkası 5, Maraton 10, kapalı A-B 30, Gold ise 50 liradan satışa çıktı.

Maçı izlemek izleyen taraftarların biletlerini GaziantepsporStore ve www.mambobilet.com adresinden alabilecekleri kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz