Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu maç, olmazsa olmazlarımızdan birisi"

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, Mersin İdman Yurdu maçından 3 puanla dönmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şahbaz, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Spor Toto Süper Lig'in başlangıcından bu yana 2 maç yaptıklarını ve bu maçların ikisinde de beklenmedik sonuçlar aldıklarını kaydetti.

31 Ağustos'ta Mersin İdman Yurdu ile deplasmanda karşılaşacaklarını ifade eden Şahbaz, şöyle konuştu: “Şu an bulunduğumuz pozisyon itibariyle Mersin İdman Yurdu ile yapacağımız maç bizim için önemli. Bu maç, olmazsa olmazlarımızdan birisi. Artık bu maçtan 3 puanla dönmek istiyoruz. Yönetim kurulu olarak futbolcularımızdan ve teknik heyetimizden bu maçı kazanmalarını istiyoruz. Niçin istiyoruz? Bu maçın kazanılmasını Eskişehir, Eskişehirspor camiası ve taraftarımız için istiyoruz. Çünkü kadromuz şu an yaşananı hak eden bir kadro değil.”

“Ersun Yanal'ın arkasındayız”

Şahbaz, bir gazetecinin, “Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Orduspor maçının ardından 'teknik direktörün arkasındayız' mesajını vermişti. Mersin İdman Yurdu maçında olası bir mağlubiyet yaşanmasının ardından Ersun Yanal ile yollarının ayrılması söz konusu olur mu?” sorusu üzerine, şunları bildirdi: “Günü birlik durumlara göre teknik heyetin değiştirilmesi durumunda takımı yönetmek daha zor olacak. Ersun Yanal'ın arkasındayız. Eskişehirspor'un son 4 yılına baktığınız zaman, başlangıçta maalesef kötü başlıyoruz. Ama sonunu iyi yerlerde bitiriyoruz. Bu her sene olacak manasında değil tabi. Biz 4 yıl boyunca 4 tane hoca gördük. Ancak bunların ikisiyle bizim dışımızdaki faktörlerden dolayı yolumuzu ayırmak zorunda kaldık. Biz şu an aynı düşüncedeyiz. Eksikleri, belki de hataları ve yanlışları olmasına rağmen bu teknik heyetin arkasında olan bir yönetim kuruluyuz. Ordu maçından sonra söylediğimiz şeyi bugün de söyleriz. Biz bu yola devam edeceğiz.”

Ersun Yanal ve ekibinden uzun vadede bir beklentiye girdiklerini anlatan Şahbaz, “Eminim ki; Ersun hocanın ve ekibinin potansiyeli bu değil. Ersun hocadan istikrar, gelecek adına bilgi ve deneyimini tabana yaymasını bekliyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler