« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu maç niye cuma oynanmadı

“Rakiplerimiz kendi liglerinde ne zaman oynuyor bir baksınlar. Sorunun adresi Futbol Federasyonu’dur.”

Semih BAHADIR
SON GÜNCELLEME

BU maçı cuma günü oynamak isterdik. Çünkü salı günü Avrupa’da önemli bir maçımız var. Federasyondan bize yardımcı olmalarını istedik. Ancak olumsuz yanıt aldık. Bu maçın neden cuma veya bugün (dün) gündüz oynanmadığını bana kimse açıklayamaz. Sorunun adresi Türkiye Futbol Federasyonu’dur.

Rakiplerimize baksınlar

Şu anda Türkiye’yi Avrupa’nın en yüksek platformunda temsil eden takım Beşiktaş’tır. Bir baksınlar, Beşiktaş’ın rakiplerine kendi liglerinde ne zaman maç yapıyor? Beşiktaş’ın fikstürünü hazırlayanların futbolcularımızın saat 04.00’dan önce uyuyamayacağını bilmeleri gerekir.

A.Gücü-K.Yaka ertelenseydi

Federasyonun neden bana yardımcı olmadığını anlayamıyorum. A.Gücü-Karşıyaka maçı haftaya çarşamba oynansaydı Türkiye’de ne değişirdi? Bizim buradan tesislere gidip sonra evlere dağılmamız en az 3 saat sürecek. Bize biraz yardımcı olmaları lazım.

Ben kabul ettim

Sezon başı Fenerbahçe ile oynayacağımız Süper Kupa sonrası rakibimizin eleme maçı vardı. İspanya’da kamptayken bana telefon açtılar. ‘Bu maçı 1 gün önce oynayabilir miyiz dediler?’ Eğer Türk takımlarının Avrupa’da mücadeleleri varsa ben Beşiktaş olarak bu maçı 1 gün de 2 gün de önce oynarım.

TOROĞLU VE DiLMEN TV’DEN CEVAP VERDi

Erman TOROĞLU: Kötü örnek olur hocam

BEŞİKTAŞ’ın salı günü karşılaşacağı Wolfsburg da Alman Ligi’ndeki maçını bugün (dün) oynadı. Üstelik onlar bir de deplasmana gelecekler. Eğer Avrupa’da oynuyorsan, ona göre hazırlanacaksın. Evet, Beşiktaş’ın isteği kabul edilerek belki maç gündüz olabilirdi ya da ileri bir tarihe alınabilirdi. Ancak bunu bir takıma uygularsan, diğerlerine de yapman gerekir. Böyle olunca da isteklerin önüne geçemezsin.

Rıdvan DİLMEN: Konuşmakta geç kaldı

BEŞİKTAŞ daha önce başvuruda bulunsaydı, Futbol Federasyonu gereğini yapabilirdi. Siyah beyazlılar, planlı hareket edip, bunun başvurusunu en az 15 gün önce yapmalıydı. Şampiyonlar Ligi’nde salı günü oynayacak olan takımlar, kendi liglerinde hep cumartesi maç yapıyor.  Almanya’da Wolfsburg, İspanya’da Atletico Madrid ve daha birçok takım bugün (dün) oynadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz