Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu maaşın neresi kıyak, anlayamadım?

  Hürriyet Haber
  14 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 14 Şubat 2000 - 00:01

  ULAŞTIRMA Bakanı Enis Öksüz, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından onaylanan kıyak emeklik yasasının Anayasa Mahkemesi tarafından geri döneceğini tahmin ettiğini söyledi.

  Yasaya gösterilen tepkiyi yerinde bulmadığını belirten Bakan Öksüz, ‘‘Bu yasanın neresi kıyak, anlayamadım’’ dedi.

  Erzurum'da Palandöken Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde gazetecilerin kıyak emeklilikle ilgili sorularını yanıtlayan Bakan, şöyle dedi:

  ‘‘Milletvekillerinin görevlerini yerine getirebilmeleri için ek kaynaklara ihtiyaçları var. Ama vekillerin milletvekilliği görevlerini yerine getirmeleri için gerekli ilave kaynağın bu tarzda değil de, belki başka bir tarzda, hatta Anayasa'da değişiklikler yapılarak çözülseydi, bu tartışmalar olmazdı. Bu yanlışlıkların düzeltilme yeri Parlamento'dur. Ben bunun neresi kıyak, ne kadarı kıyak anlayamadım. Tahmin ediyorum ki, daha önce Anayasa Mahkemesi'nden bir kaç kez dönen bu yasanın yine Anayasa Mahkemesi'nden dönme ihtimali var. Sayın Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları ile bu kanun bir süre daha tartışılacağa benzer.’’

  Köseleyle Palandöken

  Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, Palandöken'e ayağında kösele ayakkabıyla gidince hayli zor durumda kaldı. Karda ayakkabısı kaydığı için ayakta durmakta zorlanan Öksüz'ün bir koluna Erzurum Valisi Osman Derya Kadıoğlu, diğer koluna da MHP Erzurum Milletvekili Cezmi Polat girdi. Kış turizm merkezinde inceleme yapan Bakan Öksüz, bir ara kar motorsikletine bindi, ancak çalıştıramadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı