Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu kurşun bana değil, Trabzonspor'a sıkıldı"

Trabzon'da dün sabaha karşı evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu ayağından yaralanan Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar, "Bu kurşun bana değil, kulübümüze, Trabzonspor'a sıkılmış bir kurşun" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Silahlı saldırının ardından kaldırıldığı Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinden dün taburcu olduktan sonra Cumhuriyet Mahallesi Nemlioğlu Cemal Sokak'taki evinde istirahat eden Şakar, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, yaşadığı silahlı saldırı olayını anlattı.

Kardemir Karabükspor ile deplasmanda oynadıkları maçın ardından Trabzon'a dönmek için ilk olarak kafile ile birlikte karayoluyla Ankara'ya havalimanına gittiklerini belirten Şakar, “Uçağın 1,5 saatlik bir rötarı vardı. Rötardan sonra havalandık ve gece 2.15 de Trabzon'a geldik. Taksiden inip evime yöneldiğim sırada silah seslerini duydum peş peşe. Anormal bir yankı çıktı” dedi.

Evinin hemen yanında bulunan Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü önündeyken saldırıya uğradığını kaydeden Şakar, “Buranın kapısına dayandım. Orada ayağımın uyuştuğunu, vurulduğunu hissettim. Baktığımda siyah montlu, kapişonunu kafasına çekip kaçan birini gördüm. Bu sırada ayağımın tamamen düştüğünü hissettim. Sol ayağımın üzerinde sekerek 1,5 metre uzaklıktaki evime geldim. Evde 'hanım vuruldum' dedim. O da kanın durması için sargı yaptı ve daha sonra komşumuzu çağırdık ve bizi hastaneye getirdi” diye konuştu.

"Ben de planlı olduğunu düşünüyorum"

Şakar, saldırının planlı bir eylem olduğu yönündeki düşüncelere ilişkin olarak ise “Ben de planlı bir olay olduğunu düşünüyorum. Bu olay 02.30'da yapılmış. Benim geleceğimi biliyor, uçağımın rötar yaptığını takip etmiş. Mutlaka bilinçli bir şekilde oldu bu saldırı olayı” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor Divan Kurulu'nun 'bu kurşun Trabzonspor'a sıkılmış bir kurşundur' şeklindeki açıklamasına katıldığını ifade eden Şakar, “Tamamen katılıyorum. Trabzon, çok zor bir şehir. Bu tür olaylara üzülüyoruz. Tabi ki bu kurşun bana değil kulübümüze, Trabzonspor'a sıkılmış bir kurşun. Bunun yansıması kötü oluyor. Kent dışından daha farklı algılanıyor” diye konuştu.

Saldırının nedenine ilişkin bir tahmininin olmadığını ifade eden Şakar, “Kimsenin günahını alamam. Mutlaka bu olayın bir nedeni var. Ben emniyet güçlerine güveniyorum. En kısa zamanda olayın gerçek faalini bulup ortaya çıkaracaklardır diye düşünüyorum. Olayla ilgili bir öngörüm yok. Kimseden tehdit uyarı almadım. Kimse ile kavga gürültümüz yok. Kendi işimizde de spor kulübünde de böyle. Beni tanıyanlar yapımı bilir. Nasıl neden olduğunu anlamış değilim.”
Şakar, saldırı şike olaylarına yönelik olabilir mi? şeklindeki bir soru üzerini ise “Hiç düşünmüyorum. İhtimal de vermiyorum” dedi.

Ayağındaki alçının 3-4 gün sonra çıkacağını belirten Şakar, doktorlarının ifadesine göre 1 hafta sonra yürümeye başlayacağını sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz