ANKARA HABERLERİ

Bu kumbarada sevgi var

Murat YILMAZ
02.02.2018 - 14:14Son Güncelleme :

Kızılay’ın Başkent’teki büyük AVM’lere koyduğu ‘Sevgi Kumbaraları’ Ankaralıların içerisine attığı oyuncak ve kitaplarla doluyor. Tamir gerektiren oyuncakları onaran Kızılay gönüllüleri, köy okullarındaki öğrencilere hediye ediyor, kitaplarla da kütüphane kuruyor.

Murat YILMAZ

Türk Kızılayı Ankara Şubesi’nin 2016 yılında başlattığı ‘Sevgi Kumbarası’ projesi özellikle köy okullarında eğitim gören öğrencilerin yüzlerini güldürüyor. Proje kapsamında Ankara’daki büyük alışveriş merkezlerine (AVM) konulan kumbaralara her yaştan Başkentli satın aldıkları veya kullanılabilir durumda olan oyuncak ve kitapları bırakabiliyor.

OYUNCAK HASTANESİ’NDE TAMİR

Belli periyotlarla boşaltılan kumbaralardaki oyuncak ve kitaplar ilk etapta Kızılay Ankara Şubesi’ne getiriliyor. Kitaplar kategorilerine göre ayrılırken tamir gerektiren oyuncaklar da Oyuncak Hastanesi’nde Kızılay gönüllüleri tarafından onarılıyor. Daha sonra Ankara ve çevresindeki köy okullarına giden Kızılay gönüllüleri, her çocuğa bir oyuncak hediye ederek kitaplarla da kütüphane kuruyor.

15 GÜNDE BİR DOLUYOR

Sevgi Kumbaraları’na vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirten Türk Kızılayı Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu proje ile ilgili şunları söyledi: “Daha önce bir ayda dolan kumbaralar şimdi 15 günde bir doluyor. Ankara’daki büyük AVM’lerin birçoğunda bu kumbaralar mevcut. Vatandaşlar, ister satın aldıkları isterse yanlarında getirdikleri oyuncak ve kitapları kumbaraya atıyor.

HERKESTEN DESTEK BEKLİYOR

Toplanıp kontrol edildikten sonra okullara ulaşılıyor. Burada oyuncaklar dağıtılırken, okula kütüphane kurulup bir de bilgisayar hediye ediliyor. Kızılay gönüllüleri köy okullarına gittiklerinde öğrencilerle eğlenceli ve öğretici aktiviteler de gerçekleştiriyor. Kumbaramız tanımadığı bir çocuğu anlamlı hediyelerle mutlu etmek isteyen herkesten destek bekliyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bu kumbarada sevgi var hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Şubat 2018 tarihinde saat 14 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu kumbarada sevgi var haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Kasım 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:25
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı