Bu krizden çok iyi imkánlarla çıkarız

Hürriyet Haber
26 Nisan 2009 - 00:00Son Güncelleme : 26 Nisan 2009 - 00:14

Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkiye’nin ekonomik krizden çıkması için henüz zamana ihtiyaç bulunduğunu, ancak Türkiye’nin bu durumdan çok iyi olanaklarla çıkacağını bildirdi.

Hüsnü Özyeğin, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) aylık olağan toplantısında, "Dünyada Ekonomik Kriz ve Türkiye’ye Yansımaları" konulu bir konuşma yaptı. Özyeğin, ABD’den başlayan ve tüm dünyaya yayılan ekonomik krizden ilk olarak yine ABD’nin çıkacağına değinerek, bunun ABD’deki girişimciliğin Avrupa’dan daha ileri düzeyde olmasına bağladı.

"Bu kriz Türkiye’den çıkmadı" vurgusu yapan Özyeğin, sözlerine şöyle devam etti: "Onun için ben buna kriz değil, ekonomik yavaşlama diyorum. Türkiye’nin, bu ekonomik yavaşlamadan çok iyi imkanlarla çıkacağına inanıyorum. Türkiye’nin, dünyadaki ekonomik krize karşı önemli önlemler aldıı, Merkez Bankası’nın munzam karşılıkları 2 puan indirmesinin olumlu etkiler yarattı, KDV ve ÖTV indiriminleri de olumlu oldu. Hükümetin yeni önlemler alacağını tahmin ediyorum."
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı