Dünya Haberleri

  İngiltere'deki patlama sonrası korkunç şüphe! Saldırının faili o mu?

  Hürriyet Haber
  23.05.2017 - 07:52 | Son Güncelleme:

  İngiltere'nin Manchester kentindeki dünyaca ünlü yıldız Ariana Grande konserine sırasında patlama meydana geldi. Manchaster Arena'daki patlamada 22 kişi hayatını kaybetti, 59 kişi de yaralandı. Patlamaların terör saldırısı olabileceği ifade edilirken dün akşam atılan tehdit içerikli bir tweet ortalığı karıştırdı. Owys663 (Üveys) adlı Twitter kullanıcısı akşam 6.32'de attığı tweet'te, konserin yapıldığı "Manchester Arena" etiketini "DEAŞ" etiketiyle birlikte kullanıp "Tehdidimizi unuttunuz mu? Bu adil bir terör" ifadesini kullandı.

  Owys663 (Üveys) adlı Twitter kullanıcısı akşam 6.32'de attığı tweet'te, konserin yapıldığı "Manchester Arena" etiketini "DEAŞ" etiketiyle birlikte kullanıp "Tehdidimizi unuttunuz mu? Bu adil bir terör" ifadesini kullandı.

  Terör örgütü DEAŞ'ın sözde bayrağını da paylaşan Owys663'ün bu tweet'i kısa süre sonra kaldırıldı ve kullanıcı profili silindi.

  Suriye'deki DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyonun üyesi olan İngiltere, daha önce birkaç kez terör örgütünün tehditlerine hedef olmuştu.

  22 Mart 2017'de başkent Londra'da yaşanan terör saldırısında bir DEAŞ sempatizanı aracını insanların içine sürerek 6 kişinin ölümüne neden olmuş, ardından bir polisi bıçaklamaya çalışırken vurularak etkisiz hale getirilmişti.

   

  İngilteredeki patlama sonrası korkunç şüphe Saldırının faili o mu

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı