UŞAK HABERLERİ

Bu kitaplar çok sevimli

DHA
30.03.2016 - 15:13Son Güncelleme :
DHA

UŞAK'ta, 52'inci Kütüphane Haftası için kitap kostümü giyen sevimli anaokulu minikleri, büyüklere "Biz Kitap Okuyoruz, Ya Siz?" sorusunu sorarak farkındalık yaratmaya çalıştı.
Kütüphane Haftası için Uşaklı anaokulu öğrencileri, bir dizi hazırlık yaptı. İsmetpaşa Caddesi üzerinde Tiritoğlu Parkı'nda buluşan öğrencilere; İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hülya Yaman, Cıvıltı Anaokulu Müdürü Emine Gürcan da katıldı. Etkinlik kapsamında parkta banklarda oturan vatandaşlara kitap dağıtıldı. Kitap kostümü giyen sevimli minikler, etkinliğe renk kattı. Minik öğrenciler parkta oturan her yaştan vatandaşın yanına giderek 'Siz kitap okuyor musunuz, kütüphaneye gidiyor musunuz, çocuklarınızı kütüphaneye götürüyor musunuz' sorularını yöneltti. Ellerine kitap alan minik öğrenciler hep bir ağızdan, 'Kitap okuyoruz, kütüphaneye gidiyoruz, sizde okuyun" dedi.
Kitapların olmadığı bir dünyanın düşünülemez olduğunu belirten İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hülya Yaman, "Uşak'ta gezici kütüphane aracımız 14 yerleşkede haftanın 5 günü vatandaşlarımıza ulaşıyor. Kütüphanemize 2 yaşında çocuklardan tutun 70 yaşına kadar vatandaşlarımız gelerek faydalanıyor. 136 bin kitaba sahip olan kütüphanemizin 10 bin üyesi bulunuyor. Son bir yılda ise 74 bin kişi ziyaretçimiz oldu. Bugün de kitap formuna giren minik öğrencilerimiz vatandaşlara 'Kitap okuyor musunuz?' sorusunu yöneltti" dedi.
Cıvıltı Anaokulu Müdürü Emine Gürcan ise, "Her yıl olduğu gibi bu yılda kütüphane haftasına çocuklarımızla birlikte katıldık. Amacımız insanlarımıza kitabı ve kütüphaneyi sevdirmek. Çocuklarımız kitap kostümü içinde yoldan geçen vatandaşları soru yağmuruna tuttu. Bu haftanın önemine dikkat çekmek için çocuklarımız vatandaşlara, kitap ve kütüphane konusunda sorular sordu. Anaokulumuzda tüm çocuklarımız kütüphaneye üye ve ayda bir defa kütüphane günü düzenleyerek çocuklarımıza kitabı ve kütüphaneyi sevdiriyoruz. Kitap okuyoruz, sizlere de tavsiye ederiz" diye konuştu.

Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Bu kitaplar çok sevimli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu kitaplar çok sevimli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı