« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu kez olmadı Neslihan

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı, tarihinde ilk kez katıldığı olimpiyatlarda gruptan çıkmayı başaramadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ankara'da 1-6 Mayıs tarihlerinde yapılan 2012 Londra Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri'nde 1. olarak olimpiyatlara katılma hakkı elde eden ve Türkiye'nin takım sporlarındaki 52 yıllık olimpiyat özlemine son veren (A) Milli Takım, oyunlara erken veda etti.

Oyunlara oldukça zor bir grupta başlayan (A) Milliler, grubunda Pekin Olimpiyatları'nı ilk üç sırada tamamlayan şampiyon Brezilya, ikinci ABD ve üçüncü Çin'in yanı sıra son Avrupa şampiyonu Sırbistan ile Güney Kore ile karşılaştı.

Türkiye, grubunda Brezilya'ya 3-2, Çin'e ise 3-1 yenildi. Ardından Sırbistan'ı 3-0, Güney Kore'yi 3-2 yenen (A) Milli Takım, son maçında ABD'ye 3-0 yenilince grup 5'incisi oldu ve ilk olimpiyat macerasına noktayı koydu.
Türkiye, grup maçları sonunda yayınlanan istatistiklere göre 12 takım arasında smaçta 9, serviste 2, blokta ve plonjonla defansta 7, servis karşılamada ise 3. sırada yer aldı.

NESLİHAN BU KEZ EN SKORER OLAMADI

Bireysel istatistiklere bakıldığında ise gözler, bir çok kez “en skorer” ödülünü alan Neslihan Darnel'i aradı. Son iki Dünya Şampiyonası'nın en skorer oyuncusu olan Neslihan Darnel, bu kez grup maçları sonunda en skorerler listesinin 5. sırasında yer bulabildi. Grup maçlarında 86 sayı üreten Darnel, Güney Koreli Yeon-Koung Kim'in 137 sayıyla birinci olduğu listede 5'inciliği elde etti. En skorerler listesinde Gözde Sonsırma 60 sayıyla 16, Neriman Özsoy ise 59 sayıyla 19. sırayı aldı.

(A) Milli Takım oyuncularından Bahar Toksoy ile pasör Naz Aydemir, servis atışından kazandıkları 6'şar sayıyla en iyi servis atan oyuncular arasında 6. sırayı paylaşırken, Aydemir, pasörler sıralamasında 5. oldu. Libero Gülden Kuzubaşıoğlu ise en iyi libero listesinde kendisine 10. sırada yer buldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz