İZMİR HABERLERİ

Bu kez kalpler doydu

DHA
27.03.2016 - 12:45Son Güncelleme :
DHA

KONAK Belediyesi'nin aşevi hizmeti sayesinde sofraları boş kalmayan yaşlılar için düzenlenen moral yemeğiyle, bu kez sadece karınlar değil kalpler de doydu.
Konak Belediyesi, her yıl 18-24 Mart tarihleri arası kutlanan Yaşlılar Haftası'nda anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Belediyenin aşevi hizmeti sayesinde her gün sofralarında sıcak yemek koyabilen ihtiyaç sahibi yaşlılar, bu kez Konak Belediyesi'nin Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı'nda yer alan İZBEL Kafe'de verilen moral yemeğinde biraraya geldi. 'Yaşlılar Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen öğle yemeğine katılan davetliler, Konak Belediyesi'nce evlerinden alınarak Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı'na getirildi. Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ve ilerlemiş yaşları nedeniyle evlerinden dışarı çıkma imkanı olmayan konuklar düzenlenen etkinlik sayesinde huzurlu, bir o kadar da keyifli bir gün geçirdi. Bir gün de olsa farklı bir gün yaşayan yaşlılar, hatırlanmanın mutluluğunu doyasıya yaşadı.
KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER
Çam ağaçlarıyla kaplı, 85 dönüm üzerine kurulu, körfez manzarasına sahip Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı'nın huzurlu ortamında yemek yiyip, sohbet etme imkanı bulan yaşlılar, görevli personelin kendilerine gösterdiği ilgi ve saygıdan ötürü Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a teşekkür etti. 77 yaşındaki görme engelli Fatma Keskin, yaklaşık 5 yıldır dışarı çıkamadığını belirterek, "Gözlerim görmüyor ama sesleri duyuyorum, şenlendim. Evde hep kapalı yaşıyordum, şimdi çok mutluyum. Bize bu güzel günü yaşatanlara teşekkür ediyorum" dedi. Manzaranın keyfini çıkaran davetlilere, yemek sonunda Konak Belediyesi'nce hazırlanan hediye paketleri armağan edildi.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bu kez kalpler doydu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 12 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu kez kalpler doydu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı