Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu kez izleyiciler üşümeyecek

Erzurum'da, 30 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak Avrupa Curling C Klasmanı ve Mix Şampiyonası maçları sırasında izleyicilere üşümemeleri için battaniye dağıtılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında Erzurum Curling Arena'da düzenlenecek olan şampiyona için 27 ülkeden 30 takım, 300 sporcu ile antrenör ve idarecilerle toplam 450 kişinin Erzurum'a geleceğini söyledi.

Türkiye'nin kış turizmiyle ilgili potansiyelini dünyaya göstermek için söz konusu organizasyonların önemli olduğunu belirten Çintimar, şöyle devam etti:
“Biz tesislerimizin boş kalmaması için her dakika çalışarak, en güzel şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Şu anda Erzurum Curling Arena'da buz üzerindeki curling yolu dediğimiz kısımlar tamamen kaldırıldı. Çünkü her büyük organizasyon yapılırken, o organizasyonun logosu buz üzerine işleniyor. Onun için yeniden buz yapılarak logo konulacak. Yaklaşık 4 günlük bir buz eritme ve yeni buz yapımı için süremiz var. Pazartesi günü itibarıyla salonumuzda tekrar antrenmanlara başlanacak.”

Çintimar, söz konusu organizasyona Buz Pateni Federasyonu'nun da ciddi katkısının olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
“Zaten organizasyonumuzun bir anlamda ev sahibi de Buz Pateni Federasyonumuzdur. Federasyonumuzla ilgili elimizden gelen gayreti göstererek, Erzurum'a gelecek takımların tamamını burada en güzel şekilde ağırlamak ve giderken de ilimizin ve ülkemizin spora bakış açısını insanlara yansıtmak istiyoruz. İlimize yapılan kış sporları tesislerinin tanıtımını yaparak, çok ciddi kamp merkezi olma yolunda da emin adımlarla yürüyoruz. Bu anlamda Gençlik ve Spor Bakanımızın ve Sağlık Bakanımızın çok ciddi desteklerini alıyoruz.”

-Battaniye dağıtılacak-

Çintimar, curling sporunun uzun soluklu bir spor olduğunu anımsatarak, söz konusu organizasyonda izleyicilere battaniye dağıtacaklarını söyledi.

“Salon soğuk oluyor ama bu sefer insanlarımızı üşütmemek için salona gelen misafirlerimize inşallah battaniye vererek üşümemelerini sağlayacağız” diyen Çintimar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İlk kez yapılacak bir uygulama olacak. Universiade de falan yapmadık. Curling satranç gibi. Yani bir saatlik bir organizasyon değil, sabah başlayıp akşama kadar devam eden, uzun soluklu bir organizasyon. İnsanlarımızın bunları seyrederken üşüme riski yüzde 100 olan bir spor. Ama battaniye verdiğimizde insanlarımız zannediyorum biraz daha rahat, biraz daha sıcak içerisinde maçları seyredecekler.”

-Uzun vadeli hedefler-

Çintimar, Erzurum'da uzun vadedeki hedeflerine de değinerek, “Şu an uzun vadedeki hedefimiz inşallah büyük olimpiyat yapmak” dedi.

Erzurum'un artık dünya ve Avrupa şampiyonası gibi organizasyonları her zaman yapabileceğini gösterdiğini bildiren Çintimar, şunları kaydetti:
“Çünkü Universiade olimpiyatın bir altındaki organizasyon. Universiade'yi bu şehir yüzünün akıyla, layıkıyla gerçekleştirdi. Bunun dışında Universiade sonrası 20'ye yakın uluslararası büyük organizasyon düzenledik. Bunların tamamında hem seyirci olarak hem teşkilat olarak son derece başarılı organizeler gerçekleştirdik. Bundan sonra da daha başarılı organizasyonlar düzenleyeceğimizi düşünüyorum. Bu anlamda Spor Bakanlığımızın desteğinin sınırsız olduğunu söylemek istiyorum.”

Bu arada, Türkiye'den şampiyonaya 3 takımdan toplam 15 sporcunun katıldığı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz