Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu kez izdiham olmadı

  A.A.
  31 Ekim 2007 - 12:08Son Güncelleme : 31 Ekim 2007 - 12:09

  Eskişehir'deki mağaza açılışında uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, alınan önlem sonucu izdiham olmadan alışveriş yaptı.

  Türkiye ile birlikte 15 ülkede faaliyet gösteren Media Markt, ikinci mağazasını Eskişehir'de açtı. Espark Alışveriş Merkezindeki mağazanın açılacağı 06.00'dan saatler önce uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, alınan önlem sonucu izdiham olmadan alışverişlerini yaptılar.

  Media Markt'ta alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar dün akşam saatlerinden itibaren mağazanın bulunduğu Espark Alışveriş Merkezi'nin önünde beklemeye başladı.

  İlerleyen saatlerde çevre illerden gelenlerin de katılmasıyla uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, Media Markt yönetimince olası izdihamın önlenmesi amacıyla açılış saati olarak belirlenen 06.00'yı beklerken, mağazanın anlaştığı bir organizasyon şirketince hazırlanan poğaça, çay ve kahve ikramından yararlandılar.

  Emniyet güçlerinin Espark Alışveriş Merkezi'nin çevresinde güvenlik önlemi aldığı, sıra beklerken ısınmak amacıyla bazı vatandaşların ateş yaktığı, bazılarının da battaniyelere sarılarak uyuduğu görüldü.

  Açılış öncesinde Media Markt Eskişehir Genel Müdürü Yaşar Korkmaz, personelle sohbet etti ve bilgilendirdi.
  Saat 06.00'da Espark Alışveriş Merkezinin yan kapılarından içeri alınan müşterilerden ilki Mustafa Göksal, Media Markt çalışanları ve yöneticilerince alkışlarla karşılandı.

  İzdihamın önlenmesi için geniş güvenlik önlemi alınan mağazaya giren yaklaşık 2 bin kişi, ilk gün için düzenlenen kampanya kapsamındaki promosyonlu ürünlere yoğun ilgi gösterdi ve alışveriş yaptı.

  Mağaza ilk gün açılışı için düzenlediği promosyon kampanyasını 10.00'da sona erdirdi.
  Toplam 5 bin 100 metrekarelik alana sahip mağazanın 3 bin 800 metrekare teşhir ve satış alanı bulunuyor. 45 bin farklı ürünün satıldığı Media Markt'ta 90 personel çalışıyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı