Gündem Haberleri

  Bu kez itfaiye aracı kurtarıldı

  A.A
  12.01.2011 - 10:49 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Alanya ilçesinde kendini yakmaya çalışan kişinin yardımına giden itfaiye aracı, dar ve eğimli virajı alamayınca yolda kaldı. İtfaiye aracı, diğer itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

  Alınan bilgiye göre, Sugözü Mahallesi Araplar Çıkmazı'nda oturan Y.Ç. (47), kızının istemediği biriyle evlenmeye kalkışması üzerine eşi ve çocuklarıyla tartışma yaşadı. Tartışmanın büyümesi üzerine Y.Ç, evden ayrıldı. Bir süre sonra eve bir bidon benzinle gelen Y.Ç, kendisini yakmaya kalkıştı. Benzini üzerine dökmeye çalışan Y.Ç'ye 17 yaşındaki oğlu T.Ç. müdahale ederek engellemeye çalıştı. Baba-oğul arasındaki arbede devam ederken itfaiye, ambulans ve polis ekipleri evin önüne geldi. Polisler evin kapısını çalınca Y.Ç. pencereden atlayarak kaçtı.

  İTFAİYE ARACI YOLDA KALDI

  Y.Ç'nin kaçması üzerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri geri dönerken, Alanya Belediyesine ait 07 E 6514 plakalı itfaiye aracı, çıkmaz sokaktaki dar ve eğimli virajı dönemeyince yolda kaldı. İtfaiye aracının yolu kapatması nedeniyle ambulans ve polis araçları da mahsur kaldı.

  İtfaiye aracını kurtarmak üzere olay yerine ikinci bir itfaiye aracı geldi. İtfaiye ekipleri, virajı dönemeyen aracı kurtarmak için büyük çaba harcadı. Aracın kurtarılması amacıyla çeşitli yöntemler deneyen ekipler, aracın arka lastiklerinin havasını indirmesine rağmen bundan da sonuç alamadı. Son çare olarak ikinci itfaiye aracı, yolda kalan aracı halatla çekerek güçlükle kurtarmayı başardı.

  Kurtarma çalışmasını izleyen mahalle sakinleri, benzer olayların daha önce de yaşandığını belirterek yolun dar olduğunu söyledi ve belediyenin bir an önce yolu genişletmesini istedi. Mahalle sakinleri, büyük bir yangın çıkması durumunda mahallede facia yaşanabileceğini dile getirerek yetkililerden ilgi beklediklerini dile getirdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı