Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu kez curcuna yoktu

  Hürriyet Haber
  24.10.2008 - 00:59 | Son Güncelleme:

  Ergenekon Davası’nın görüldüğü Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusü’nün önü ilk güne göre çok daha derli toplu göründü.

  Cezaevi ve önündeki otopark alanına giriş önlemleri artırıldı. Göstericilerin bekleyeceği otoporak arası ile cezaevi giriş kapısı önüne, demir bariyer kondu. Jandarma, bariyer arasındaki yerlerini aldı. Böylece otopark alanı ile giriş kapısı arasında tampon bölge oluşturuldu.

  Silivri Belediyesi, rüzgárın da etkisiyle rahatsızlık veren toza karşı alanı sabah suladı.

  İP’ler ilk günkü miting havasının tekrarlanmaması için dünkü duruşmayı sadece 100 kişi ile izledi. İlk gün 2 bin İP’li otoparkta gösteri yapmıştı.

  Türkiye Gençlik Birliği’nden 50 kişi toplandı.

  En kalabalık grubu bu sefer gazeteciler oluşturdu.

  İşçi Parttililer, cezaevi önündeki alanda kurdukları çadırların ve yiyecek sattıkları tezgáhların valiliğin emriyle 1 km öteye taşındığını söylediler.

  Yine ilk günün aksine, cezaevinin önündeki alanda civardan gelen seyyar satıcılar yoktu.

  Satıcılar hüsran yaşadı

  Otoparka sadece basın araçlarının girmesine izin verildi. Otoparktaki göstericiler araçları giriş kapısının uzağında oluşturulan başka yere park etti.

  Seyyar satıcıların alana girmese izin vermedi. Gelenler de ilk güne göre çok az olunca seyyar satıcıları hüsrana uğradı.

  Tutuklu sanık Vedat Yenerer’ın avukatı Vural Ergül de, duruşma salonundaki bilgisayarlarda bulunan iddianamenin word formatında olmasını ve "F" klavye konulmasını istedi.

  Giriş kayılarının yapıldığı bölümdeki cam duvarlarda "Silahla içeriye girilmesi yasaktır" ve "Duyarlı kapıdan geçmeden önce cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesı, görüntü-ses kaydedici bilgisayar, silah (şarjör, mermi, kılıf) her türlü kesici, delici aletleri aracınıza bıraktığınız takdirde içeri girişlerinizde kolaylık sağlanacaktır" duyuruları vardı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı