Bu kentte çakı taşımak bile yasak

CİHAN
29 Ağustos 2014 - 13:35Son Güncelleme : 29 Ağustos 2014 - 13:48

Kayseri Valiliği, meydana gelen cinayet ve adam yaralama olayları sonrasında yayımladığı bir genelde her türlü kesici alet ve ateşli silahların taşınmasının yasaklandığını, yasağa uymayanlar hakkında ise işlem yapılacağını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde son zamanlarda artan yaralama ve öldürme olaylarının genellikle her türlü kesici ve delici aletlerin kullanılarak gerçekleştirildiğini istatistikler doğrulamaktadır. Özellikle sabıkalı kişilerin mutlaka bıçak taşıdıkları ve bunları da en basitinden teşhir ederek toplumda korku ve paniğe neden oldukları tespit edilmiştir. Çeşitli nedenlerden dolayı okul öğrencilerinde de bıçak, kesici ve delici alet taşıma özentisi bir gerçek olup, ilköğretim seviyelerine kadar inme eğilimindedir." denildi.

Kötü niyetli kişiler mevzuat yetersizliğini ve lehine olan durumları suistimal ettiğine dikkat çekilen açıklamada, valilik, il merkezi ve ilçelerde bıçakla yaralama ve öldürme olaylarının önlenmesi ve Kamu Güvenliğinin korunması amacıyla alınan önlemler hakkında da bilgi verdi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı