Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu kazada ölen olmadı

  Hürriyet Planet
  28.10.2011 - 15:46 | Son Güncelleme:

  Kanada’nın Vancouver kentinde küçük bir yolcu uçağı kalabalık bir sokağa çakıldı. Ancak bir mucize yaşandı ve uçaktaki dokuz kişi ve sokaktaki yayalar dahil kazada ölen olmadı.

  Vancouver Uluslararası Havaalanı’nın yakınlarındaki işlek bir yola düşen uçak, çarpmanın etkisiyle ikiye ayrıldı ve alevler içinde kaldı. Kazanın ardından, uçaktaki üçü mürettebat, altısı yolcu dokuz kişi ve sokaktaki yayalardan biri yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

   

  KAZANIN ARDINDAN ORTAYA ÇIKAN GÖRÜNTÜLER

   

  Bir görgü tanığı, havaalanından 900 metre uzaklıktaki sokağa çakılan Beech King Air 100 tipi uçağın bir otomobile çarparak durabildiğini söyledi.

   

  Vancouver Coastal Hastanesi yetkilisi Alyssa Polinsky, hastaneye kaldırılan üç kişilik mürettebatın durumunun kritik olduğunu, uçağın çarparak durmasını sağladığı araçtaki iki kişinin ise hafif yaralar aldığını ve ayakta tedavi edildiklerini belirtti.

   

  PİLOT KENDİNDEN EMİNDİ

  Dokuz yolcu kapasitesi olan uçağın, Kelowna kentine gitmekte olduğu ve kalkıştan 15 dakika sonra “bir sorun” yaşadığı bilgisi verildi. Vancouver Havaalanı’na geri dönmeye çalışan uçak, bunu başaramayınca Richmond bölgesindeki işlek bir sokağa çakıldı. Acil yardım ekiplerinin çıkan yangını hemen söndürmesi olası bir faciayı önledi.


  CBS News tarafından yayımlanan kokpit kayıtlarında, pilot “kuleye acil bir durum olduğunu ancak havaalanına geri dönebileceğinden emin olduğunu” söylüyor.

   

  Kule görevlisi pilota, “pistte inişlerine yardımcı olacak donanıma ihtiyaçları olup olmadıklarını” soruyor. Soğukkanlılığını kaybetmeyen pilot, “Hayır, buarada her şey yolunda” cevabını veriyor.

   

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı