« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu kayıp hesaplarda yoktu

Turkcell Süper Lig'de deplasmanda Manisaspor ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ın teknik direktörü Mustafa Denizli, “Bu puan kaybı, düşüncemiz dahilinde değildi” dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Mustafa Denizli maçtan sonra yaptığı açıklamada, zorlu bir rakip  karşısında gol pozisyonları ürettiklerini ancak Manisaspor'un daha önce büyük  takımlara karşı sergilediği başarılı performansı bu müsabakada da ortaya  koyduğunu söyledi.

Denizli, şöyle konuştu: “İlk yarıda sol kanattan getirdiğimiz toplarda tehlike yaratabilecek  pozisyonlar ürettik. Gol vuruşlarında geç kaldık. Manisaspor'un bu yıl büyüklere  karşı ortaya koyduğu performans üst düzeye çıkıyor. Burada da aynı durumla  karşılaştık. Neticede kazansak ligin tepesinde olacaktık. Geçen sezona göre 4  puan daha fazla kazanmış durumdayız. Ama bu yeterli değil. Daha fazla kazanma  ihtimalimiz vardı. Puan kayıplarının hepsi bizim için tecrübe olacaktır.  Yediğimiz golde de her takımdan daha fazla kazandığımız köşe vuruşunda daha  etkili olmadığımız bir gerçek. Böyle bir kaç gol fırsatı verdik. Mücadele olarak  her iki takımın da kazanmak için mücadele ettiği, performans gösterdiği bir  maçtı. Bu puan kaybı düşüncemiz dahilinde değildi. Ancak puansız ayrılma  durumunda da kalabilirdik. İlk yarıyı 34 puanla kapatıp, yukarıdaki takımlara  yetişme durumumuz olacaktır.”

Denizli, bir soru üzerine, takımın bir düşüş göstermediğini, son iki  maçta gerektiği kadar gol pozisyonu ürettiklerini ancak bunları gole  çeviremediklerini kaydederek, “Dikkatli olmamız gereken yan toplarda zaafımız ortaya çıktı. Maçın sonucu, her iki takım açısından da normal  karşılanabilir” diye konuştu.

BURSASPOR MAÇI ÇOK ÖNEMLİ

Denizli, şöyle devam etti: “Daha evvel yapmadığımız hatalar yaptık. Çok sık ve üst düzey maçlar  oynadık. Sürekliliği olan arkadaşlarımızda yorgunlukların olması normaldir.  20'nin üzerinde üst düzey maç oynamış takımla devam ediyoruz. Gayet doğaldır.  Daha sevimsiz bir durumdaydık geçen sezon. Bursaspor maçı son derece önemli.  İkinci yarının ilk 5 haftasında herşeyi iyi değerlendirip, rakiplerimize karşı  bir avantaj yakalayabiliriz.”

Denizli bir soru üzerine “Transferle ilgili bir çalışmamız yok” dedi. Bir gazetecinin maç içinde “sinirli” olduğunu belirtmesi üzerine  Denizli, “Belki oyunda istediklerimizi yapamamanın getirdiği bir sinirlilikti.  Sinirimiz, kendimize” diye konuştu.

Denizli, Manisaspor'un her geçen gün geliştiğini, ancak taraftarın takıma  yeterince destek vermediğini, tribünleri daha çok doldurması gerektiğini  kaydetti.
Beşiktaş, stattan ayrılırken, Mustafa Denizli bir küçük taraftarın  isteğini kırmadı. Takım otobüsüne alınan küçük taraftar, mesir macunu hediye  ettiği Tello'dan forma aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz