Ege Haberleri

EGE

  Bu karelere iyi bakın

  Hürriyet Haber
  15 Eylül 2013 - 01:50Son Güncelleme : 13 Eylül 2013 - 16:32

  ENGELSİZ yaşamın öncüsü olabilmek için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Pınar ve DYO ana sponsorluğunda Güzelyalı Rotary Kulübü ve Yaşar Üniversitesi işbirliği ile 30 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında düzenleyeceği Engelsizimir 2013 Kongresi’ne sayılı günler kala heyecan artmaya başladı.

  Engellilerin sorunları ve çözümlerine yönelik Türkiye’deki ilk uluslararası kongre olma özelliği taşıyan “Engelsizmir 2013” için farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen sanat yarışmaları peşpeşe gerçekleştirildi.
  436 eser katıldı

  “Engelleri Kaldıralım” konulu fotoğraf yarışmasına Türkiye’nin çeşitli illerinden 113 fotoğraf sanatçısı 436 eserle katıldı. Başkanlığını ünlü fotoğraf sanatçısı Yusuf Tuvi’nin yaptığı jüri, 5 eseri ödüle, 35 eseri de sergilemeye layık buldu. Türkiye’nin çeşitli illerinden fotoğraf göndererek katılan yarışmacılardan Rıdvan Çelik (Muş) birinci, Zeki Yavuzak (Aydın) ikinci, Sebahattin Özveren (İstanbul) üçüncü oldu. Rıdvan Çelik (Muş) ile K. Deniz Kalaycı (İstanbul) ise mansiyon almaya hak kazandı.

  Karikatürde geri sayım
  Engelsizimir 2013 Kongresi kapsamında düzenlenen ve ünlü karikatürist Latif Demirci’nin jüri başkanlığını yaptığı Uluslararası Karikatür Yarışması’nın sonuçları 18 Eylül, Kısa Film Yarışması’ının sonuçları ise 10 Ekim’de açıklanacak. Her üç yarışmada da dereceye girenlerin ödülleri, 24 Ekim’de törenle verilecek. ? İZMİR, (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı