İSTANBUL HABERLERİ

Bu Kampta İsrafa Yer Yok

IHA
11.08.2015 - 10:03Son Güncelleme :

ZEYTİNBURNU GENÇLİK MERKEZİ, YAZ KAMPLARINDA MEYDANA GELEN İSRAFI ÖNLEMEK AMACIYLA BU SENE ÇANAKKALE’YE GÖTÜRDÜĞÜ 120 ÖĞRENCİYE YEMEK İSRAFI HAKKINDA UYGULAMALI EĞİTİM VERDİ.

IHA

Zeytinburnu Gençlik Merkezi, yaz kamplarında meydana gelen israfı önlemek amacıyla bu sene Çanakkale’ye götürdüğü 120 öğrenciye yemek israfı hakkında uygulamalı eğitim verdi.
Uzun ve yorucu bir eğitim yılını ardında bırakan öğrencilere karne hediyesi vermek adına Zeytinburnulu gençleri Çanakkale-Assos’a götüren Zeytinburnu Gençlik Merkezi, öğrencileri eğlendirirken eğitmeyi de es geçmedi. Tatil beldelerinde sunulan açık büfe sebebiyle israfın üst seviyeye çıktığı kamplarda oluşan israfı önlemek adına harekete geçen yetkililer, konuyla ilgili eğitici çalışmalar yapıp çeşitli programlar düzenledi. Çanakkale Savaşları’nın 100. yılına denk gelen yaz kampında şehitlerin; üzüm hoşafı, yağlı buğday çorbası ve yarım ekmekten oluşan yemek listesi de eğitim konusuna dahil edildi.
“AÇIK BÜFE İSRAFINA SON”
Eğitici çalışmaların yanı sıra uygulamaya da hassasiyet gösteren yetkililer, gün sonunda öğrencilerin yemek alırken tabaklarına yiyebilecekleri kadar yemek aldıklarını ve bu sebeple yemek artıklarının yüksek bir oranda azaldığını gözlemlediklerini ifade etti.
Toplam 160 öğrenciyi Çanakkale’ye götürecek olan Gençlik Merkezi, yemek israfı dışında öğrencilere; deniz ve ormanları kirletmeme, kalıcı felçlere neden olan sığ sularda balıklama atlayışı hakkında da eğitim verecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bu Kampta İsrafa Yer Yok hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu Kampta İsrafa Yer Yok haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı