« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu kadroyla işimiz çok zor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Parasızlık yüzünden süper oyuncuların yanına bile yaklaşamadıklarından dert yanan Kalli:

Ezeli rakipleri F.Bahçe ve G.Saray'ın iyi transferler yapıp, süper kadrolar oluşturduğuna dikkat çeken Alman hoca, <ı>‘‘Biz ise sezona genç bir ekiple hazırlanmak zorundayız. Yabancı transferi hakkını da ucuz oyuncudan yana kullanacağız’’ dedi.

<ı>İmkanlarımız kısıtlı

Beşiktaş Teknik Direktörü Feldkamp, siyah beyazlı yönetim kurulunun kendilerine dış transfer için kendilerine sunduğu imkanların azlığı nedeniyle süper isimlerin yanına bile yaklaşamadıklarından dert yandı. Alman hoca, ‘‘Neden yıldız oyuncu almıyorsunuz’’ sorusu karşısında yönetici Fahrettin Curoğlu'nu gösterip, ‘‘Her işin başı para. Para sorunumuz var’’ yanıtını verdi.

<ı>Eksiklerimiz var

Alman çalıştırıcı, ezeli rakipleri G.Saray ile F.Bahçe'nin iyi transferler yapıp, süper kadrolar oluşturduğuna dikkat çekti ve şunları söyledi: ‘‘Biz ise sezona genç bir ekiple hazırlanmak zorundayız. Bir takım eksiklerimiz var. Özellikle forvette büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Elimizdeki imkanlarla bunları gidermeye çalışıyoruz. Ancak bu şartlar altında rakiplerimizle mücadele etmemiz zor olacak.’’

<ı>Gençlerle başaracağız

Del Solar, Ohen, Sellami'nin siyah beyazlı takıma geçen sezon 15 milyon dolara malolduğunu hatırlatan Feldkamp, ‘‘Yazık, çok yazık. Ohen 20 maçta ancak 1 gol atmış. Del Solar'ın performansı ortada. Sellami'nin ayarında birçok futbolcu var. Bunlar aradığım tipte futbolcular değil. Başarıya koşacak süper nitelikte adama ihtiyacım var. Bu genç kadronun büyük başarılara imza atması için uğraş veriyorum’’ diye konuştu.

<ı>Hapoel kapalı kutu

Yabancı oyuncu arayışlarının sürdüğünü ifade eden Kalli, ‘‘Birçok menajere haber gönderdim. Ucuz ve yetenekli oyuncu aradığımı bildirdim. Beşiktaş'ın şartlarına uygun oyuncu alacağım’’ dedi. Alman hoca, Şampiyonlar Ligi ön eleme turundaki rakipleri Hapoel Haifa'nın da kapalı bir kutu olduğunu ifade etti ve bu ekibi yakın takibe aldıklarını bildirdi.
Bunları da Beğenebilirsiniz