« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Bu kadroya güveniyorum'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum Eskişehirspor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum da Eskişehirspor'u ve  Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ı Fenerbahçe maçında aldıkları  galibiyetten dolayı tebrik etti.

BU KADROYA GÜVENİYORUM

Eskişehirspor maçından puansız döndükleri için mutsuz olduklarını anlatan  Daum, şöyle devam etti: “Eskişehirspor maçında oynadığımız oyun en azından bir puan almamızı  gerektiriyordu. Özellikle kanatlardan daha çok atak yapıp gol pozisyonu  yaratmamız gerekiyordu. Son haftalarda düşüşteyiz, bunu biliyoruz. Önümüzdeki  maçta bir çıkış yakalamamız gerekiyor. İyi mücadele edip, çalışarak, önümüzdeki  maçlarda galip gelmeliyiz. İlk yarıda iyi bir pozisyonumuz vardı. Fazla pozisyon  üretemedik, ancak rakibe de fazla pozisyon vermedik. Eskişehirspor'un golünden önce Bilica'ya bir faul yapıldı. Bunu hakem görmedi.
Golden önce iki değişiklik yapacaktık. Gol yeyince baskı yapmak, gol  bulmak için iki değil, üç değişiklik birden yaptık. Andre Santos çok top  kaybetti. Takımda radikal değişiklikler yapmayacağım. Bu kadroya güveniyordum. Bu  kadro ile iyi maçlar çıkarttık, galibiyetler aldık. Bu kadroya daha çok destek  verip, güçlendirmeliyiz. Onun için çalışıyoruz. Tabi bazı eleştiriler olacak,  bunu da hak ettik. Çünkü sonuçlar iyi değil. Medyanın önünde futbolcularımı  eleştirmek istemiyorum.”

Fenerbahçeli futbolcu Gökçek Vederson da maçın zor olduğunu belirterek,  galip gelmek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini bildirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz