Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu kadarına pes

  Hürriyet Haber
  08 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 08 Aralık 2000 - 00:01

  Turban'da, Atatürk büstünün parasını yediler

  Ödeneği zimmetine geçiren işletme müdürü hakkında, Ağır ceza mahkemesinde dava açıldı.

  BAŞBAKANLIĞA bağlı Turban Antalya Bölge Müdürlüğü'ndeki yolsuzlukların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak İşletme Müdürü Turan Tok'un, Atatürk büstü yaptırmak ve hizmet binasını boyamak için ayrılan 1 milyar 66 milyon lirayı zimmetine geçirdiği ortaya çıktı.

  MÜDÜRÜN MARİFETİ

  Müdür Tok, Turban Bölge Müdürlüğü'ne Atatürk büstü yaptırmak için ödenek ayrılmasını sağladı. Bir süre sonra büstü yaptırmayan Tok, parasını aynı kurumdaki üç arkadaşıyla paylaştı. Turban'ı çiftliğe çeviren İşletme Müdürü Tok'un yolsuzluğu bu kadarla da kalmadı.

  BOYA FATURALARI

  Müfettişler, yaptıkları araştırmada, Kumbullar Boya'dan alınan faturaların da gerçeği yansıtmadığını tespit etti. Hizmet binasının boyanmış gibi gösterildiğini ve toplanan faturalar karşılığındaki paranın da Tok'un cebine girdiği belirlendi.

  ZİMMET DAVASI

  Başbakanlık Araştırma Komisyonu üyeleri ile İçişleri Bakanlığı müfettişleri, konuyla ilgili olarak Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık dosyayı inceledikten sonra 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ‘‘Zimmet’’ suçlamasıyla dava açtı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı