Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu kadar da kaçmaz ki

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe süper güzellikte futbol oynarken, attığı gol sayısı, kaçırdığının kaderesi kadar olursa güzel oyununa gölge düşürmez de ne yapar? Fenerbahçe özellikle ilk yarıda her hattıyla süper güzellikte seyir zevki verdiyse, maçın ilk yarısını da Baliç, Moldovan, Murat Yakın'la 3-0'lık bir skor yakaladıysa, birinci yarıda bir treyler gol kaçırması bence çok büyük ayıp oldu.

Biz F.Bahçe'nin bu oyununu ayakta alkışlıyoruz, attığı golleri de alkışlıyoruz. Kaçırdıklarını da ayıplıyoruz... Fenerbahçe savunması iyi, kaleci Rüştü'nün kurtardıkları mükemmel, Högh ve Uche görevlerini en iyi yapan, Dimas da Fener forması giydiğinden bu yana en iyi futbolunu oynayan isimlerdi.

DEVAM ET BALİÇ

Murat ve Metin orta saha kontrollerini usta futbolcular gibi yaparlarken oyun organizasyonlarında da mimar niteliğindeki üretim pasları gerçekten görülmeye değerdi. Baliç'e söyleyebileceğimiz tek söz, attığı, attırdığı gollerle her zamanki gibi gönüllerde taht kurmaya devam etmesidir.

Moldovan için ise ofsayt pozisyonlarına dikkat etmediğini, inanılmaz pozisyonlara girip, çok azını değerlendirip birçoğunu kaçırdığını söyleyebiliriz. F.Bahçe'nin Donev'den yemiş olduğu penaltı golü sadece Çanakkale'nin şeref golü olmaktan öteye gitmemiştir. Çanakkale kalecisi Engin'in de kalesinde görmüş olduğu gollerin dışında kurtardıkları bizim tarafımızdan elbette takdir edilecek ve övgüye layık olacak şekildedir.

Bu arada maçın hakemi İlhami Kaplan'ın, iyi yönettiği bu karşılaşmada zannediyorum F.Bahçe'nin kazandığı penaltıda ikinci sarı kartını, ardından kırmızı kartını çıkarması lazımdı. Kaplan'ın maçtaki tek hatası da bu oldu.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler