« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu işler o kadar kolay değil

Alman çalıştırıcı, "Herkes bizi gruptan lider olarak çıkmış gibi gösteriyor. Bu işleri kolay mı sanıyorlar? Bunu istiyoruz ama bu istemekle olmuyor. Kura güzel ama yabana atılacak takımlarla eşleşmedik" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
UEFA Kupası’ndaki kuralar her Galatasaraylı’nın yüzünü güldürdüğü gibi teknik direktör Karl Heinz Feldkamp’ı da memnun etti. Grupta eşleştikleri rakiplerinden memnun olduklarını belirten Alman çalıştırıcı, "Kura sonrası bir anda gazete ve televizyonlarda, yorumculara göre gruptan çoktan çıkmış gözüküyoruz. Bu yorumu yapanlar kendilerini çok büyük görüyorlar. Biz kendimizi büyük görüp böbürlenmeyeceğiz. Yalnızca disiplinli olarak işimizi yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Seslere kulak vermeli

Otoritelerin fikirlerine her zaman saygı duyduğunu da dile getiren Kalli, şöyle devam etti: "Şunu da belirtmek gerekir ki, onlar bu yorumu yaptıklarına göre o seslere de kulak vermeli. İlk maçımızı deplasmanda oynayacağız. Rakipler belli olmuş. Fikstür belirlenmiş. Sızlanacak veya şikayet edecek bir şeyimiz yok. Önümüzdeki tablo neyse ona göre davranacağız. Grubumuzdaki her takım buradan birinci çıkmak ister. Bu işler yalnızca istemekle olmuyor.

Öncelik lig maçı

Bizim öncelikli düşüncemiz, Ankaraspor ile oynayacağımız maçı kazanarak, UEFA Kupası grubundaki ilk sınavımız öncesi moral depolamak. En çok sevindiğim konu ise grubumuzda bir Alman takımının olmaması. Bu çok hoşuma gitti. Çünkü Alman takımları şu anda çok formdalar. Geçtiğimiz sezon, Şampiyonlar Ligi’nde Bordeaux’ya yenilen bir takımdık. Ama bu kez aynı Galatasaray o maça çıkmayacak. Ekibimde büyük bir değişim oldu. Bu maç çok daha farklı olacak. Ön elemeyi geçerek buralara gelmek de başarıdır. Yıl sonuna kadar ilk hedefimiz Avrupa’da olmak. Bunu önümüzdeki yıla da taşımak niyetindeyiz. Gruptan birinci çıkacağız hedefi için bir şey diyemem. Bunu başarmak istiyorum. Ama, kendimizi de büyük göremeyiz. Panionios yabana atılacak bir takım değil. Başlarında da tecrübeli bir Alman var. Eski öğrencim Lienen."

Dikkatli olacaklar

İdman öncesi futbolcularıyla kısa bir sohbet yaptığını da dile getiren Kalli, "Bu takımda herkesin forma şansı var. Üç kulvarda birden mücadele edeceğiz. Futbolcularımdan disiplinli olmalarını ve çok çalışmalarını istedim. Zorlu virajda bunlara çok ihtiyacımız olacak. Her şeylerini takımları için verecekler. Çeşitli eleştiriler yapılıyor. Ancak takımı ben yapıyorum. Futbolcuma yıldız etiketine göre değil, gösterdiği performans ve çalışmasına göre forma veriyorum. Bu hep böyle olacak" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz