« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu imza göstermelik atıldı

Galatasaray, federasyondan Fatih Terim ile imzalanan sözleşmeyi istiyor ama iddialara göre, tecrübeli teknik adamın Milli Takım için attığı geçerli veya resmi bir imza yok!

Kadir ÇETİNÇALI / DHA
SON GÜNCELLEME

SEZON sonuna kadar hem Milli Takımı, hem Galatasaray’ı çalıştıracak Fatih Terim’in, 3 hafta önce Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile attığı imza tartışılıyor. Galatasaray, Futbol Federasyonu’ndan teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesini istedi, ancak çok güçlü bir iddiaya göre tecrübeli hoca federasyon ile resmi sözleşme yapmadı.

Görüntü olsun diye...

Sarı kırmızılı kulüp, kendi hocası ile TFF arasındaki sözleşmenin detaylarını bilip, ona göre karar vermek amacında. Ancak bu konuda ortaya atılan iddialar içinde gerçek olma ihtimali en yüksek olan şu ki, Fatih Terim, Futbol Federasyonu ile resmi sözleşme imzalamadı. Medya önünde yapılan imza töreni ise göstermelik olarak planlandı.

TERİM, AYSAL’A NE DİYECEK?

FATİH Terim ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in birbirine sözlü olarak itimat ettikleri ve sözleşme imzalamadıkları güçlü bir iddia olarak ortaya atıldı. Bu durumda Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile Fatih Terim arasında yapılması muhtemel görüşme ayrı bir şekil alacak. Başarılı teknik adam ile 2 yıl daha sözleşme yapmak isteyen Aysal’a Terim’in yanıtının ne olacağı merakla bekleniyor.

ÜNAL AYSAL DA DOĞRULADI: Sözleşme olsa bize verirlerdi

FATİH Terim’in Milli Takım ile ilgili durumu, Divan Kurulu’nda G.Saray Başkanı Ünal Aysal’ın da gündemindeydi.
Aysal, Terim’in, kendileriyle sözleşme yenilemesini soran gazetecilere, “Yanlış adrestesiniz. Biz pozisyonumuzu belli ettik. Fatih Hocamız bir karar verecek. Hocamızın içinde büyük bir Galatasaray sevgisi var. Ama bir Türkiye sevgisi de var” dedi.

4 maç için izin verdim

Aysal, Terim’in kalmasını istediklerini söylerken, “Ama hocamızı zorlamayız” diye konuştu.
“Terim’in iki takımı da çalıştırmasına izin verecek misiniz” sorusu üzerine Aysal, “Mümkün değil. 4 maç için kabul ettim. Bunun dışında bir şeye hocanın bir karar vermesi gerekir.”
Aysal, Terim ile federasyon arasında sözleşme olup olmadığı konusuna ise şu yorumu getirdi:
“Bir mukavele olsaydı, bize verilirdi. Çıkardığımız sonuç ortada mukavele olmadığı yönündedir.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz