Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu imam çok farklı

  İbrahim ERGÜL / DUİSBURG
  29 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 28 Temmuz 2012 - 22:59

  Sivas’tan Almanya’nın Duisburg Merkez Camisi’ne atanan din görevlisi Ender Acar, sanatçı kişiliğiyle dikkat çekiyor. İftar öncesi cemaate konser veren Ender Acar camide koro kurup tiyatro kursları vermek istiyor.

  DİYANET İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Duisburg Merkez Camii’ne yeni atanan Ender Acar çok yönlü bir din adamı. 2005 yılından beri besteler yapan, tasavvuf musikisi icra eden ve üç albümü yayınlanan genç din görevlisi Ender Acar, camide ibadetin yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmalar da yapmak istediğini belirtti.

  İftar öncesi ilahi konseri

  Sivas Ulu Camisi’nden Duisburg’a atanan Acar, Almanya’daki göreviyle ilgili şunları söyledi: “Musiki korosu kurmak istiyorum. Ramazan başında, yeni bir ilahi korosu kurup çalışmalara başladık. Her gün iftar öncesi ilahi konseri veriyorum. Ayrıca bir tiyatro ekibi kurmayı planlıyorum. Hizmetlerimiz sadece cami anlamında ibadetle sınırlı olmayacak. Kültür faaliyetleri noktasında da bir o kadar aktif ve üretken olacağım. Faaliyetlerimiz ve icraatlarımız camimiz gibi inşallah büyük olacak.”

  Gençleri yetiştirecek

  Çocuk ve gençlere daha farklı ve geniş hizmetin verilebilmesi için Ender Acar’ın atamasının kazanç olarak değerlendirmek gerektiğini belirten DİTİB Duisburg Merkez Camii Başkanı Muhammed Al şöyle konuştu: “İki imamımız vardı. Çocukların ve gençlerin sayısı camimizde artınca verilecek hizmetler zamanla aksayabiliyordu. Bunun önüne geçmek için arkadaşlarla görüşüp yeni bir din görevlisi talebimiz oldu. Yeni hocamız sanatı seven, sanatın içinden gelen biri. Gençlerimize müzik alanında, sanatla ilgili dersler verip, yetiştirecek.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı