« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu ilk kriz değilmiş!

Geçtiğimiz hafta Manisa’da oynanan Galatasaray maçında kalp krizi geçiren Meduna’nın geçen yılki Vestel Manisaspor-Ankaraspor maçında da benzer bir olay yaşadığı ortaya çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
VESTEL Manisa-G.Saray maçının son dakikalarında kalp krizi geçirdiği teşhisi ile hastaneye kaldırılan Meduna’nın geçen yıl da benzer bir olayla karşılaştığı ortaya çıktı. Çek oyuncu, 26 Kasım 2005’te Manisa’da oynanan Vestel Manisa-Ankaraspor maçında da bir hava topu sırasında yere yığılıp kalmış, ardından titremeye başlamıştı. Sağlık ekibinin yoğun çabaları sonucu dili dışarı doğru çekilen Meduna maça devam edememiş ve yerini bir başka arkadaşına bırakmıştı. Manisa kulübünün sağlık ekibi Meduna’nın başına gelen ilk olayın darbeden kaynaklandığını söylemesine karşın tartışmalar değişik bir boyut kazandı.

Ülkesine dönüyor

Bir darbe sonrası böylesine fenalaşan, titreyen ve dili dışarı doğru çekilerek ilk yardım yapılan bir oyuncuyu diğer futbolculardan ayrı olarak bir kalp kontrolüne almamak Manisa kulübünün bir eksikliği olarak göze çarpıyor.

Öte yandan Meduna, dün düzenlediği basın toplantısında, Perşembe günü Çek Cumhuriyeti’ne gideceğini açıkladı.

Kendisini hasta olarak görmediğini ve sahalara mutlaka döneceğini kaydeden Meduna, şöyle konuştu. "Söz konusu kalp olunca insan hassas düşünüyor. Vereceğim karar bir diş çekimiyle ilgili değil, ama size söz veriyorum, yeniden sahalara döneceğim. Sağlığımla yakından ilgilenen Türk doktorlardan çok memnunum ve güvenim sonsuz, ancak bir de aynı dili konuştuğum Çek doktorlarla konuşarak, ameliyat konusunda karar vereceğim. Bunun doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Moral olarak kendimi iyi hissettiğim zaman Türkiye’ye döneceğim."

Meduna
kendisine yöneltilen bir soru üzerine de "Takımdaki yerimin doldurulup doldurulmayacağı konusu bana düşmez, onu hocamız düşünür" dedi.

"Futbol için yaratıldığını" düşündüğünü anlatan Meduna, "Futbol benim hayatım. Hastanede gözümü açtığımda yanımda kız arkadaşım Marketa’yı görmem, benim hayata daha sıkı sarılmama neden oldu. Marketa yanımda olduğu sürece benim sahalara dönmemem gibi bir şey olamaz" şeklinde konuştu. Arkadaşlarıyla vedalaşan Meduna, Beşiktaş maçı sonrasında attığı gol sevincinin giydirme fotoğrafının yer aldığı kulüp otobüsünün önünde fotoğraf çektirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz