Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu il ve ilçelerde okullar tatil

  A.A - DHA
  29.02.2012 - 16:10 | Son Güncelleme:

  Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle “resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşler ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin” yarın da tatil edildiğini bildirdi.

  İŞTE OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER; 

  ANKARAAnkara’da kar, hayatı olumsuz etkiledi. Bugün ve yarın okullar tatil edildi.

  BURSA Bursa’dakar yağışı, buzlanma ve soğukların artması nedeniyle eğitime bugün bir gün süre ile ara verildi. Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada Merkez Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçeleriyle birlikte il merkezinde kar yağışı beklendiği ayrıca buzlanma ve soğukların artması nedeniyle resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları, anaokulları ve kreşlerin bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

  ÇANKIRI Çankırı'nın il merkezi ve bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.Açıklamada, Korgun ve Ilgaz ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar, Yapraklı ilçesinde ise belde ve köy okullarında da eğitime ara verildiği kaydedildi. Orta, Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde de eğitime ara verilmişti.

  BARTINBartın Valisi İsa Küçük, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde bugün eğitime ara verildiğini kaydetti.

  DÜZCEDüzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda bugün 1 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

  BOLUBolu'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede'de ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

  ISPARTAIsparta Valisi Memduh Oğuz, kar yağışı nedeniyle Sütçüler ve Aksu ilçesiyle, bu ilçelere bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

  ADANAAdana'nın Tufanbeyli ilçesinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.

  ORDUOrdu'nun Akkuş, Çaybaşı, İkizce ilçelerinde okullar bir gün tatil edildi.

  KIRIKKALEKırıkkale'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

  YOZGATYozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı köylerde okul öncesi eğitim, ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı. Akdağmadeni, Sorgun ve Çekerek ilçelerinde de taşımalı eğitim yapılan yerleşim yerleriyle ilçelere bağlı köy ve beldelerde okullar bugün tatil edildi.

  KASTAMONUKastamonu Bozkurt Kaymakamlığı, kar yağışının geceden beri aralıksız sürmesi nedeniyle, ilçedeki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı. Karar, sabah belediye hoparlöründen vatandaşlara duyuruldu.

  ANTALYAAntalya'nın Akseki ilçesi kaymakamı Mekan Çeviren kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini belirterek, “İki gündür devam eden kar yağışı ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Taşımalı olarak eğitim gören öğrencilerin ilçeye ulaşımında sorun yaşanacağından ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi” dedi.

  KONYAKar yağışı nedeniyle Konya'nın Akören, Bozkır, Kadınhanı, Sarayönü, Derebucak, Seydişehir, Cihanbeyli, Yunak, Çeltik, Altınekin, Doğanhisar ve Kulu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi

  KARAMANKaraman'ın Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

  TOKATOlumsuz hava koşulları nedeniyle  Tokat'ın Niksar ile Erbaa ilçesinde ve Sivas'ın merkeze bağlı bazı beldelerinde  eğitime 1 gün ara verildi.

  SİVAS’ta aralıklarla etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Şehirlerarası yollarda ulaşımda aksamalar yaşanırken, bazı belde ve köylerde de eğitime bir gün ara verildi.

  AFYONKARAHİSAR’da dün sabah başlayan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren bazı ilçelerde okullar bugün tatil edildi. Afyonkarahisar- Ankara Karayolu ise yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

  BURDUR’un Yeşilova ve Altınyayla ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

  KIRŞEHİR’de yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı