Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Bu il ve ilçelerde okullar tatil

  29 Şubat 2012 - 16:10Son Güncelleme : 29 Şubat 2012 - 18:52

  Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle “resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşler ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin” yarın da tatil edildiğini bildirdi.

  İŞTE OKULLARIN TATİL OLDUĞU İLLER; 

  ANKARAAnkara’da kar, hayatı olumsuz etkiledi. Bugün ve yarın okullar tatil edildi.

  BURSA Bursa’dakar yağışı, buzlanma ve soğukların artması nedeniyle eğitime bugün bir gün süre ile ara verildi. Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada Merkez Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçeleriyle birlikte il merkezinde kar yağışı beklendiği ayrıca buzlanma ve soğukların artması nedeniyle resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları, anaokulları ve kreşlerin bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

  ÇANKIRI Çankırı'nın il merkezi ve bazı ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.Açıklamada, Korgun ve Ilgaz ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar, Yapraklı ilçesinde ise belde ve köy okullarında da eğitime ara verildiği kaydedildi. Orta, Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde de eğitime ara verilmişti.

  BARTINBartın Valisi İsa Küçük, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde bugün eğitime ara verildiğini kaydetti.

  DÜZCEDüzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda bugün 1 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

  BOLUBolu'da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede'de ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

  ISPARTAIsparta Valisi Memduh Oğuz, kar yağışı nedeniyle Sütçüler ve Aksu ilçesiyle, bu ilçelere bağlı belde ve köylerde eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

  ADANAAdana'nın Tufanbeyli ilçesinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.

  ORDUOrdu'nun Akkuş, Çaybaşı, İkizce ilçelerinde okullar bir gün tatil edildi.

  KIRIKKALEKırıkkale'de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildi.

  YOZGATYozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve merkeze bağlı köylerde okul öncesi eğitim, ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime bugün ara verilmesi kararlaştırıldı. Akdağmadeni, Sorgun ve Çekerek ilçelerinde de taşımalı eğitim yapılan yerleşim yerleriyle ilçelere bağlı köy ve beldelerde okullar bugün tatil edildi.

  KASTAMONUKastamonu Bozkurt Kaymakamlığı, kar yağışının geceden beri aralıksız sürmesi nedeniyle, ilçedeki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı. Karar, sabah belediye hoparlöründen vatandaşlara duyuruldu.

  ANTALYAAntalya'nın Akseki ilçesi kaymakamı Mekan Çeviren kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini belirterek, “İki gündür devam eden kar yağışı ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Taşımalı olarak eğitim gören öğrencilerin ilçeye ulaşımında sorun yaşanacağından ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi” dedi.

  KONYAKar yağışı nedeniyle Konya'nın Akören, Bozkır, Kadınhanı, Sarayönü, Derebucak, Seydişehir, Cihanbeyli, Yunak, Çeltik, Altınekin, Doğanhisar ve Kulu ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi

  KARAMANKaraman'ın Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

  TOKATOlumsuz hava koşulları nedeniyle  Tokat'ın Niksar ile Erbaa ilçesinde ve Sivas'ın merkeze bağlı bazı beldelerinde  eğitime 1 gün ara verildi.

  SİVAS’ta aralıklarla etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Şehirlerarası yollarda ulaşımda aksamalar yaşanırken, bazı belde ve köylerde de eğitime bir gün ara verildi.

  AFYONKARAHİSAR’da dün sabah başlayan kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren bazı ilçelerde okullar bugün tatil edildi. Afyonkarahisar- Ankara Karayolu ise yoğun kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

  BURDUR’un Yeşilova ve Altınyayla ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

  KIRŞEHİR’de yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 10 Yorum }
  • ARİF UYAR 29.2.2012 19:24:54
   KAR TATİLİ ÖĞRETMENLERE KIYAKTIR DİYEN ZİHNİYET ACABA BİR GÜN KURUMU TATİL EDİLSE VE TÜM HAFTANIN MESAİ ÜCRETİ YANSA BÖYLE DÜŞÜNÜR MÜ? SİZİN KIYAK DEDİĞİNİZ KAR TATİLİNDE HAFTANIN 4 GÜNÜ OKUL OLSA BİR GÜN TATİL OLSA HAFTALIK 15 SAAT OLAN EK DERSİNİN 7 SAATİNİN KESİLMESİ DEMEKTİR.
  • cansu uzan 29.2.2012 19:05:16
   okullar sadece ilköğretimden ibaret değildir bekir karakuş malesef ki liseler burnumuzun dibinde değil ...
  • mulayim sert 29.2.2012 19:00:09
   Bu tatillerde öğretmenin ek dersi kesiliyor,öğrenciler dersten soğuyor,yazılılar aksıyor bunu hiç bir öğretmen istemez.Öğretmene verdiğin değer çocuğuna verdiğin değerdir.HEr tatil lafında öğretmenler aklına gelirse art niyetlisindir
  • DENİZ VARLIK 29.2.2012 18:53:50
   Sevgili Bekir KARAKUŞ. Hem bilgi sahibi değilsin hem de ahkam kesiyorsun. Ankarada öğrencilerin %80'i servislerle okula gidiyor. Liselerde mahallesindeki okula göre değil puanının yettiği okula kayıt yaptırır öğrenci. Ayrıca öğretmenlerin ücreti kesiliyor. Sandığın gibi bu iş öğretmene yaramıyor.
  • Faruk EROMAY 29.2.2012 18:39:45
   Bekir bey acaba nerede oturuyorsunuz merak ettim, Ankara'nın dört bir yanından okulllara servislerle öğrenciler gelmekte. Buna 30 km ve daha uzaktan gelen öğrenciler de dahil...
  • Serap Yurttaş 29.2.2012 18:00:52
   Çok yanılıyorsunuz tatil çok doğru bir karar. benim çocuklarımın okulu 15km lik mesafede,
  Sayfa Başı
  HaberlerSeyahatdizifragmanGezginkpssGaziantepBabam ve AilesiBabam ve Ailesi 13. bölüm fragmanı