ANKARA HABERLERİ

Bu heyecanı herkes görmeli ve yaşamalı

Hürriyet Haber
03.05.2008 - 00:00Son Güncelleme :

ANKARA Hürriyet’in Çankaya Belediyesi’nin işbirliği ile düzenlediği Liseler Arası Genç Nota Müzik Yarışması’nın dev finali bugün gerçekleştiriliyor.

Hürriyet Haber

Bu satırları da, Anadolu Kongre ve Gösteri Merkezi’nin muhteşem, Başkent’e yakışan sahnesinde dün yapılan genel provadan yazıyorum.

Tam 32 okul ve 34 grup, 200’ün üzerinde genç liseli müzisyen, öğretmenleri.. Ve bir kez daha gördüm ki Ankara Hürriyet, yıllardır Ankaralı gençlik adına mevcut olan en büyük boşluklardan birisini görüp, kendisine yakışır şekilde o boşluğu doldurdu.

Bu heyecanı bütün liseli gençlerin görmesini ve yaşamasını yürekten dilerim. Genç arkadaşlarımız, müzikleri, yürekleri, ufukları ile yarınlarımızı ne kadar doğru bir kitleye emanet ettiğimizi bir kez daha ispatladılar. Üstelik altını kalın çizgilerle çizerek..
/images/100/0x0/55eb1816f018fbb8f8aaa601
MANGA İLE ZİRVEDE

Bugün yarışmamızın tamamlanmasının ardından, yarın ödül töreni ve gala gecesini gerçekleştireceğiz.

Bu özel gecede, 5 ayrı dalda birinci olan gruplarımıza, 5 biner YTL ödüllerini vereceğiz. Şunu çok iyi biliyoruz ki, arkadaşlarımızın hepsinin ayrı ayrı verdikleri emek, herhangi bir bedel ile asla ölçülemez. Ancak sonuçta bu bir yarışma..

Yarın gala gecesinde Manga grubunun vereceği konserin ise ayrı bir özelliği, ayrı bir titreşimi var. Yıllar önce rock müziğin, karı delip geçen kardelen çiçeği gibi Kızılay’da, Sakarya Caddesi’nde nasıl patladığını hatırlıyorum.

Sayısız müzik grubunun gelip geçtiği rock barları.. Limon Bar’ı.. Yıllar önce orada bir grup sahne alırdı. Geleceği o günden görülebilen, hissedilebilen..

İşte o barın sahnesindeki o grup, yarın genç müzisyenlerin dev sahnesinde gençlerle bir kez daha kucaklaşacak.

Ankara’nın müzik dünyasına kazandırdığı sayısız grup içinde en çok sevilenlerden birisi olan Manga, genç kardeşleri için sahnede olacak.

Sadece genç liseli arkadaşlarımıza değil, öğretmenlerimize, velilerimize de buradan seslenmek istiyorum.

Yarın gelin ve Manga konserini izleyin.

Gençlerimizin hangi büyük başarıların onur kürsülerine aday olduklarını, bir kez de kendi gözlerinizle görün.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bu heyecanı herkes görmeli ve yaşamalı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2008 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu heyecanı herkes görmeli ve yaşamalı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı