« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu hakemlerle NBA bitmez!

Bitime 4 dakika kala Los Angeles ekibi aleyhine verilen bir faul kararı ortalığı karıştırdı. Kobe teknik faul aldı, Lamar atıldı, Lakers taraftarları sahaya yabancı madde yağdırdı.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

KOBE çıldırdı, taraftar çıldırdı, Los Angeles Lakers’ın sahası Staples Center’ın zeminine su şişeleri yağdı. Olaylı maçı LeBron ve Cleveland kazandı: 102–87.
Maçın bitimine dört dakika kala Lakers aleyhine çalınan bir düdük ortalığı karıştırdı Los Angeles’ta. Kasten Mo Williams’a sert bir faul yapan Derek Fisher, o ana dek hakemlerden zaten illallah demiş Kobe ve Lamar’ı da pozisyona dahil etmiş oldu.
Kobe teknik faul aldı, Odom atıldı, Lakers taraftarları da sahaya su şişeleri ve ellerinde salladıkları büyük el şeklindeki aparatları sahaya yağdırdı protesto niyetine. Biz alışığız tabii ki böyle olaylara ama Amerikalı zihniyet ciddi ceza kesecektir olan bitene.
Cleveland ezdi geçti
Maçın daha başında Cleveland oyunun kontrolünü ele aldı ve farkı iki kez 20 sayılara kadar taşıdı. LeBron azmanını Ron Artest vasıtasıyla kilitleyen Lakers için, Mo Williams’ın müthiş oyunu başa çıkılması zor bir hadise oldu.
Mo Williams sürprizi
28 sayı, 7 asist ve 6 ribaund yapan Williams, kariyerinin en domine eden maçlarından birini oynadı. Tabii ki kilitlendi dediğimiz LeBron istatistik kağıdına 26 sayı, 9 asist ekledi. Lakin Artest’ın güçlü oyunu 9 top kaybına zorladı hiper yıldızı.
Lakers cephesindeyse Kobe- nin insan üstü hırsı, mücadelesi ve 35 sayı, 9 ribaund, 8 asistlik direnişine destek sıfırdı. Kadronun geri kalanı da, sahaya atılan şişeler gibi yabancı madde işlevi gördü maçta.
Hakemler delirtti
Kobe’nin bu maçta hakemlerden şikayet etmesi doğal olsa da kariyerinin geneline baktığımızda insanın içinden “yapma birader” diyesi geliyor. Daha birkaç gün evvel Ersanlarla kapışırken maçın sonunda Bogut’a çarpmasını, o çarpmadan hakemler vasıtasıyla basket faul çıkarmasını ve maçı çalıp gelmesini unutmadık. Süper yıldızlara iltimaslı düdük çala çala, hakemler delirtti bu adamları.

LAKERS ÇILDIRDI

Lakers taraftarları, takımlarının farklı mağlubiyetinin üzerine hakemlerin hatalı kararları eklenince çileden çıktı ve ellerine ne geçerse sahaya fırlattı.

TOPLU SONUÇLAR

· LA Lakers-Cleveland: 87-102
· New York-Miami: 87-93
· Orlando-Boston: 77-86
· Phoenix-LA Clippers: 124-93
· Portland-Denver: 107-96


Bunları da Beğenebilirsiniz