« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu hakemlere 20 maç ceza verilmeli

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
PINAR Karşıyaka’ya deplasmanda 79-71 yenilen Efes Pilsen’de, karşılaşmanın hakemleri Mehmet Keseratar, Alper Özgök ve Ozan Gönen’e büyük tepki var. Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, “Karşıyaka maçının mağlubu biz değiliz. Gerçek mağlup, o karşılaşmadaki hakemlerdir. Maçın hakemleri bu maçtaki performanslarıyla neden Türk hakemlerinin Avrupa’da hiçbir önemli maç ve organizasyonda düdük çalamadıklarını kanıtladılar.
Maçın gerçek kaybedeni de bu üç hakem oldu. Geçen sezon Efes Pilsen-Banvit maçının hakemlerine 5’er maç ceza vermişlerdi. Şimdi o ölçütlere göre 3-4 kat fazla ceza vermeleri gerekir. Nasıl bir yaklaşım içinde olunacağını göreceğiz.
Kılıf bulmuyoruz
Çalınmayan düdükleri, istatistiklere bakıldığında düşük faul sayıları da ortaya çıkarıyor. Bunu yenilgiye kılıf bulmak için söylemiyoruz. Hakem hatalarından başka maç da kaybettik ama böyle bir açıklama yapmadık. Dünkü maç doruk noktası oldu” dedi.Sezon başından itibaren hakem hatalarıyla çok karşılaşmalarına rağmen bugüne kadar şikayet etmemeyi tercih ettiklerini söyleyen Engin Özerhun, şunları söyledi: “Dünkü maç artık durumu çığırından çıkardı. Tuhaf bir noktaya gelindi.”

Bunları da Beğenebilirsiniz