MUĞLA HABERLERİ

Bu güzellikleri dünya izleyecek

DHA
29.03.2017 - 09:41Son Güncelleme :
DHA

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA)- MUĞLA'nın Milas İlçesi sınırlarında bulunan Tuzla Sulak Alanı'nı mesken tutan binlerce flamingo, yapılacak yatırım ve düzenlemeyle internet üzerinden 24 saat tüm dünya tarafından izlenecek.
Milas'ın Boğaziçi Mahallesi'nde yer alan, 16 yıl önce korumaya alınarak 'Dünyaca önemli kuş alanı' kabul edilen Tuzla Sulak Alanı başta kuş tutkunları olmak üzere çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yaklaşık 60 çeşit balık, 100'e yakın kuş türünün bulunduğu alanın 24 saat izlenebilmesi için çalışma başlatıldı.
Boğaziçi Mahallesi Muhtarı İbrahim Köksal, "Flamingolar başta olmak üzere nesli tükenmekte olan 230 çeşit kuş türü, bölgede zengin besin kaynakları ile yaşamını sürdürüyor. Flamingoların yarattığı güzellik, özellikle kış aylarında yöreye önemli bir canlılık getiriyor. Sulak alanın 24 saat internet üzerinden canlı olarak izlenebileceği bir projenin hazırlığını yapıyoruz. Alanda 12 hareketli kameranın olacağı bir sistem kurulacak. İnsanlar burayı dünyanın her yerinden izleyebilecek. Çevrenin de biraz daha düzenlenmesinden sonra, burada yoğun bir turist akını olacaktır. Amerika'daki bir insan bile evinden oturup burayı seyredecek" dedi.
Köksal, projenin Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa hazırlandığını ifade etti.

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bu güzellikleri dünya izleyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 09 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu güzellikleri dünya izleyecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı