Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu gurur tüm Türkler'in

Basel’i şampiyon yapan Murat Yakın annesi Emine Yakın, “Bu çok büyük gurur” dedi.

Selma GÜVEN STROPPEL – Basel
SON GÜNCELLEME

Basel’i İsviçre şampiyonu yapan Murat Yakın’ın annesi Emine Yakın, yaşadığı gururu tarif edemediğini belirterek, “Bu gurur tüm Türk asıllı vatandaşlarımızın” dedi.

ESKİ Fenerbahçeli Murat Yakın, Basel ile bu sezon Avrupa Ligi’ndeki başarısını İsviçre şampiyonluğuyla taçlandırdı. Takımını sekiz ayda zirveye taşıyan Yakın, geçen cumartesi gecesi sahasında ağırladığı St.Gallen’i 1-0 mağlup edip şampiyonluğunu ilan etti.
Üst üste dördüncü kez şampiyon olan Basel’in Türk asıllı İsviçreli hocası Yakın, büyük bir sevinç yaşadı elbette. Bir başka büyük gurur yaşayan isim de Yakın’ın annesi Emine Yakın...

‘HER ŞEYİ BASEL’DE YAŞADI’

OĞLUNUN hayalini gerçekleştirmiş olmasından ötürü büyük bir kıvanç yaşadığını anlatan Yakın, “Bu gurur tüm Türk asıllı vatandaşlarımızın. Gururumun derecesini anlatmaya kelimeler yeterli değil. Özellikle Murat’ın Basel’i şampiyon yapması benim için çok anlamlı. Oğlumun hayali gerçek oldu. Kendisi Basel’de doğdu büyüdü. Basel’de okudu. Şampiyonluk kupasını Basel takımının kaptanı olarak kucaklamıştı. Şimdi de teknik direktör olarak kucakladı” dedi.

8 PUANLIK FARKI KAPATTI

OĞLUNUN hoca olmak için dört yıl okuduğunu da vurgulayan Emine Yakın, “Gittiği her takımı ileri saflara taşıdı. Kimbilir belki bir gün onu büyük bir kulübün teknik direktörü olarak Türkiye’de de görürüm. Çok çalışkan ve disiplinli ayrıca iyi bir eğitimi var. Neden olmasın?” diye konuştu.
Geçe yıl ekimde Basel’i Alman asıllı teknik direktör Vogel’den orta sıralardan devralan Murat Yakın, 8 puanlık farkı kapatıp şampiyonluğa ulaştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler