« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu gruptan da çıkamazsak ayıp

2 Eylül 2006’da başlayıp 21 Kasım 2007’de sona erecek eleme maçları sonunda gruplarında ilk 2’ye giren takımlar, Avusturya ve İsviçre'nin ortaklaşa düzenleyeceği finallere katılacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Montrö’de çekildi

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın eleme gruplarının kuraları dün çekildi. İsviçre’nin Montrö kentinde yapılan kura çekimi sonrasında, 6 grupta 7’şer takım, 1 grupta da 8 takım yer aldı. Türkiye, C Grubu’nda Yunanistan, Norveç, Bosna-Hersek, Macaristan, Moldova ve Malta ile eşleşti. Gruplarında ilk 2 sırada yer alacak takımlar, Avusturya ve İsviçre’nin ortaklaşa evsahipliği yapacağı finallerde mücadele etme hakkını kazanacak. Eleme grubu maçları 2 Eylül 2006 tarihinde başlayacak ve 21 Kasım 2007’de sona erecek.

FIFA’nın cezası önemli

Yeni statüye göre, puan eşitliği halinde, gol averajı, toplam gol sayısı ve deplasmanda daha çok gol averajına bakılacak. Kuraya 2. torbadan giren Türkiye, diğer gruplara oranla kolay bir kura çekti. Ancak, FIFA’nın İsviçre maçındaki olaylar nedeniyle Türkiye’ye vereceği ceza, elemelerdeki şansımızda belirleyici rol oynayacak. Zira FIFA’nın Türkiye’ye 2 ile 6 maç arasında saha kapatma cezası vermesi bekleniyor. Bu durumda cezalı olduğumuz karşılaşmaları tarafsız sahalarda oynamak zorunda kalacağız.

C GRUBU

 TÜRKİYE  Yunanistan  Norveç  Bosna-Hersek  Macaristan  Moldova Malta

Ulusoy: Kalbimize göre

FUTBOL
Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, iyi bir gruba düştüklerini vurgulayarak, "Allah gönlümüze göre verdi. Yunanistan tanıdığımız bir takım. Dünya Kupası Eleme Grubu’nda aynı gruptaydık. Norveç’i de tanıyoruz. Bu gruptan çıkıp, Avrupa Şampiyonası’na katılacağımız kanaatindeyim" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz