« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu gruptan çıkacağız

“Kaybetsek de gurur duyulacak bir takım yaratacağız demiştik. Bunun gerçeğe dönüştüğünü gördüm.” .“Avrupa’da kalıcı olacağız. Bütün hedefimiz bu. Kapıdan içeri tekrar girdik ve çıkmaya da niyetimiz yok.”

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Başkanı Ünal Aysal, Manchester United’a karşı 1-0 kaybetseler de maçtan mutlu ayrıldığını açıkladı. Sarı kırmızılı kulübün başında ilk kez Şampiyonlar Ligi arenasında bir maç izleyen Aysal, 90 dakika sonrası Old Trafford’daki sohbetimizde kendinden ve takımından gayet emindi. Oynanan futbola tam not veren Aysal, Hürriyet’e şu özel açıklamalarda bulundu…

“Göreve geldiğimizde hem Fatih Terim’in hem de bizim bazı sözlerimiz olmuştu. ‘Kaybetsek de gurur duyulacak bir takım yaratacağız’ demiştik. Mevsim başında söylediğimizin gerçeğe dönüştüğünü gördüm. İstatistiklere,  stattaki tepkiye ve sahadaki futbola baktığınızda, maçın eşit güçlerin mücadelesi olarak geçtiğini görmek çok açık. Ben bu maçtan mağlubiyete rağmen mutlu ayrılıyorum.

Bu takımla gurur duyulmalı

G.SARAY, Avrupa’da bundan sonra kalıcı olacaktır. Bir iki mağlubiyet hiçbir zaman bizi yolumuzdan döndüremez. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde bu gruptan çıkar. Ve gelecek senelerde daha iyi yerlere de gelir. Eksiklerimizi görüp gidereceğiz, ders alacağız. Şansıma Manchester United gibi dişli bir rakibe karşı oynadık. Benim için de iyi bir tecrübe oldu bu 90 dakika. Daha güçlü ve daha iyi bir Galatasaray kuracağız. Avrupa’da kalıcı olacağız. Bütün hedefimiz bu. Bu kapıdan içeri tekrar girdik ve çıkmaya da hiç niyetimiz yok. Herkes bugün sahadaki G.Saray takımına güvenip, gurur duyması gerektiğini ortaya konan futbolla görmüştür.

Maçta hiç ‘Eyvah’ demedim

HENÜZ 7. dakikada, telaşla ve Old Trafford’un havası ile acemice bir gol yedik. G.Saray’ın 6 senedir Avrupa arenasından ayrı olduğunu düşünürsek bu doğal. ‘Eyvah’ diye hiçbir düşünce aklıma geldi. Samimiyetle söylüyorum, golü yedikten sonra her an ‘Biz ne zaman gol atacağız’ diye düşündüm. Üzerine bir gol daha yemeyeceğimizden emindim. Hatta penaltı olduğunda dahi Muslera’ya ve takıma güvenim tamdı. Çünkü G.Saray takımı o güveni ve Manchester United ile dişe diş oynadığının mesajını açıkça verdi. O acemi gol olmasa, hakikaten çok farklı bir netice çıkabilirdi ortaya. 1-0’lık avantaj M.United’a defans hakkını verdi. Ve onlar da bu hakkı iyi kullandı. Halbuki biz öne geçsek, çok daha fazla açık yakalayabilirdik.”

Türk olduğumuz aklına geldi!

G.SARAY Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Albayrak da “Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Hakem Umut’un pozisyonunda bir süre durdu. Sanırım daha sonra Türk olduğumuz aklına geldi. Maçtan sonra hocamızla birlikte Alex Ferguson’la oturduk, konuştuk. O da pozisyonun yüzde 100 penaltı olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler