Dünya Haberleri

DÜNYA

  Bu görüntüler ülkeyi karıştırdı!

  Hürriyet Haber
  15.06.2017 - 08:21 | Son Güncelleme: 15.06.2017 - 08:40

  Çin'de sosyal medyada hızla yayılan bir video büyük tepki çekti. Düğün günü damadın gelini darp ettiği görüntüler hakkında yüzlerce spekülasyon üretildi ancak gerçek çok farklı çıktı. Daha ilk günden eşine şiddet uygulayan damadın açıklaması da tavırları gibi tepki çekecek türden. Damat, şoföre kızdığını söyledi.

  Çin'de bir düğünde yaşananlar davetlileri şoke etti. Gelin ve damat süsledikleri otomobille düğün alanına geldi. Ancak damat araçtan inerken gelini darp etti, yaka paça araçtan indirdi. Düğün mekanına doğru sürüklediği gelini tekmeleyen damat, izleyenleri şoke etti.

  Gelinin daha ilk günden kocası tarafından şiddet görmesine ilişkin görüntüler hızla yayıldı. Ülkede damat şiddetine yönelik söylentiler yayıldı, bir kısmı mağdur gelini suçladı. 

  Kimine göre olayın videoya yansımayan devamında damat gelini tekmeliyor ve verdiği 300 bin yuan'lık (yaklaşık 155 TL) başlık parasını geri istiyor. Ülkede yayılan başka bir söylentiye göre gelin arabadan inip nikah masasına oturmadan önce damattan 8 bin 800 yuan daha istiyor. Bir iddiaya göre damat, evlenmek üzere olduğu kadının düğünden önceki geceyi eski erkek arkadaşıyla geçirdiğini öğrenip deliye dönüyor. 

  MEĞER 'SUÇLU' ŞOFÖRMÜŞ...

  Mağdur gelini suçlayan spekülasyonların ardından 20'li yaşlarındaki damat Li konuştu. Damat, "Tüm olanlar şoförün yüzündendi. 10 dakikalık mesafede arabayı defalarca durdurdu ve bizden sürekli kırmızı paket istedi" diyerek yaşananları anlattı.Damadın kırmızı paket diye bahsettiği bize yabancı bir şey değil. İçine para konup düğün günü sağa sola bahşiş olarak dağıtılan zarflardan.

  10 dakikalık yolu iki saatte geldiklerini anlatan damat Li, asıl açgözlünün karısı değil şoför olduğunu söyledi.

  Daha ilk günden eşine şiddet uygulayan damat haklarında çıkan haberler nedeniyle yıprandıklarını savunuyor.

  Etiketler: Çin , Gelin , damat
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı