Ege Haberleri

EGE

  Bu görüntü tarih oluyor

  Tufan HAMARAT, / İZMİR, (DHA)
  12.04.2016 - 11:29 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Karaburun İlçesi'ndeki evsel atıkların doğada depolanmasıyla oluşan kötü görüntü, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan çöp transfer istasyonuyla ortadan kalkacak. Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Mordoğan ve Karaburun'un evsel atıklarının iki ayrı noktada depolandığını, bu durumdan kendilerinin de rahatsız olduğunu ancak sorunun 2016 yılı sonunda çözüleceğini kaydetti.


  Bütünşehir Yasası'yla beldeyken mahalle statüsüne geçen Mordoğan'da toplanan evsel atıklar, Eski Mordoğan Mahallesi'ne yaklaşık 3 kilometre mesafedeki dağlık arazide depolanıyor. Karaburun İlçe merkezi ve çevresindeki çöpler ise yine ilçenin farklı bir noktasındaki arazide depolanıyor. Kötü koku ve çirkin bir görüntüye neden olan çöplüklerin yıllar önce dönemin ilgili bakanlığından alınan izinle kullanıma başladığını belirten Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, "Bütünşehir Yasası ile çöpün büyük bölümü Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçti.

  Bu görüntü tarih oluyor

  Büyükşehir Belediyesi bir çalışma yürütüyor. Karaburun yolu üzerinde iki ayrı yer tespit edildi, bu yerlerden uygun olanına çöp transfer istasyonu kurulacak. Mevcut iki alan, yıllardır kanayan yaraydı ama inşallah kısa sürede çöp transfer istasyonu kurulacaktır. Transfer istasyonu kurulduktan sonra her iki çöp depolama alanını da boşaltacağız. Böylelikle bizim de hoşnut olmadığımız görüntü ortadan kalkacak. İstasyonun 2016 yılı sonu veya 2017 yılı başlarında tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.


  Etiketler: izmir , çöplük
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı