« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu goller kaçmaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Galatasaray'ı kötü oynuyor diye bazen eleştiriyoruz. Nedeni de sahada aldığı neticelerden tabii. İki gol atıyor, üç gol yiyor, yeniliyor. Tabii ki, mağlup olan takımı da alkışlamak mümkün değil. Ama dün Gaziantepspor karşısında, Galatasaray inanılmaz goller kaçırdı.

Oyunun başında Ümit, sonra B. Hakan, sonra İlie, arkadan gene B.Hakan, arkadan İlie, ondan sonra tekrar B. Hakan... Şöyle bir saydınız mı? Kaç tane gol kaçırmış Galatasaray? Hem de bu kaçan goller, öyle uzak mesafelerden filan değil. Kaleci Metin'in burnunun dibinden, altı pas çizgisi içinden... Hele hele gazeteye şu yazıyı yazdırırken, maçın bitimine bir dakika kala Arif'in verdiği ve gene B.Hakan'ın auta attığı bir pozisyon daha var. İnanılır gibi değil. Haa şimdi size sormak isterim. Bu kadar gol pozisyonuna giren bir takıma kötü oynuyor demek mümkün mü? Asla değil.

Dün akşam da Galatasaray, Gaziantepspor'un maçın 90 dakikasını Gaziantepspor yarı sahasında oynadı. Gaziantepspor öyle kenara itilecek bir takım değil. Güçlü oyuncuları var. Hele 8 numaralı Lima gerçekten görülmeye değer. Gaziantepspor orta sahasında ileri-geri bir dinamo gibi gitti geldi. B.Hakan topa küsmüş, darılmış... Ayağına geliyor, stop edemiyor. Havaya zıplıyor, en güçlü olduğu kafa toplarında rakibine yenik düşüyor. Yazımın içinde de belirttiğim gibi inanılmaz, akıl hayal almaz goller kaçırıyor. Ne oldu B.Hakan'a? Sanki o gitti yerine futboldan hiç nasibini almamış, ayağının kaval kemiğiyle stop eden dublörü geldi. Ne diyeceksiniz, söyleyecek bir şey yok.

Aferin Fatih Terim'e. Popescu'yu oyuna aldıktan sonra defansını liberolu oynattı. Ve bayağı da iyi oldu. Tek tük akın yapan Gaziantepspor'un Volkan'ın önüne gelmesini Galatasaray defansı önledi. Galatasaray maç kazanmak istiyorsa, defansını sağlam tutmalı. En önemlisi de defansının göbeğini asla boşaltmamalı. Tekrar ediyorum. Galatasaray, kötü oynamıyor. Rakibe pres yapıyor ama iki elin parmağı kadar inanılmaz gol kaçırınca, futbolcular da sinirleniyor. Takım arkadaşlarına verilecek pasları rakibe atıyor ve tabii ki, Galatasaray'ın oyunu da bozuluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz