« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu gidişle herkes F.Bahçeli olacak

UEFA Başkanı Lennart Johansson, Fenerbahçe Kulübü'nün davetlisi olarak geldiği İstanbul'da, Şükrü Saracoğlu Stadı ile Fenerium'u gezdi ve FB TV'ye canlı yayın konuğu oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve sarı yöneticilerle bir gün geçiren Johansson, Fenerium mağazasında ilginç mesajlar verdi.

Çocuk ürünlerinin satıldığı bölümde "Her çocuk Fenerli doğar. Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak" sloganlarını öğrenen Johansson, "Böyle büyümeye devam ederseniz, 3 yıl içinde herkes Fenerbahçeli olacak. Hatta benim için bile geç değil. 71 yaşındayım ama ben de Fenerbahçeli olabilirim. Fenerbahçe gerçek bir kulüp. Tesisleriniz, stadınız harika. Bu tesisleri dünyada kime gösterseniz, size 'kulüp' diyecektir. Avrupa'nın dev kulüpleri arasındasınız" diye konuştu.

Türkiye'ye sempatim var

1962 yılında kulüp başkanı olarak geldiği Türkiye'de büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Johansson, Şenes Erzik ile olan yakın arkadaşlığı nedeniyle ülkemize büyük sempati duyduğunu belirtti.

"Türk Futbolu, Avrupa ve dünyada önemli bir yere sahip" diyen Johansson, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bilhassa Japonya ve Güney Kore'de düzenlenen Dünya Kupası'nda üçüncü olurken mükemmel futbol sergilediniz ve milli takımlar bazında herkesi kendinize hayran bıraktınız. Türkiye'nin kendine has bir futbol tarzı var ve bu çok da keyif verici bir tarz. Burada en önemli şey, kendi yıldızlarınızı da gayet iyi yetiştiriyorsunuz. Tabii ki kulüpler bazında yurtdışından bazı oyuncular alarak takımı takviye etmeniz de gerekiyor, ama bunu yaparken yerli oyuncularınız da dünya platformunda gayet iyi bir yerde bulunuyorlar."

Çok etkilenmiş

Asbaşkan Murat Özaydınlı ise, UEFA Başkanı Lennart Johansson ile sıcak bir ilişki kurduklarını söylerken, "Fenerium, stat ve televizyon konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Gördüğüm kadarıyla oldukça etkilenmiş. Bu kadarını tahmin etmiyordu. En çok hoşuna giden ve bizi taktir ettiğini söylediği şey, her konuda işleri uzmanlarına, profesyonel kişilere bırakmamız oldu. Çünkü Avrupa'da çok kulübün bu hataya düşerek, her şeyi kendilerinin yapmaya çalıştığını ve ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını söyledi" diye konuştu.

Çalışmalar iyi yolda

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Johansson ile çok iyi bir dostlukları olduğunu ve kendisinin Türkiye'ye çok sık geldiğini belirtirken, 2005 Mayıs ayında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Erzik, "Hazırlıklar gayet iyi gidiyor. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin son zamanlarda çevre yolları ve çevrenin düzenlenmesi konusunda büyük atakları var" dedi.

Türkiye’de futbol din gibi

BAŞKAN
Lennart Johansson, İsveç’te başkanlığını yaptığı kulübün yıllık aidatının 250 dolar olduğunu dile getirdiği yemekte, Türk futbolseverlere de övgüler yağdırdı. Mükemmel tesisleri ve Avrupalı anlayışıyla Fenerbahçe Kulübü’ne üye olmanın bir ayrıcalık olduğuna işaret eden UEFA Başkanı, ‘Türk futbolu hızla gelişiyor. Taraftarlar bir din gibi kulüplerine bağlı ve bu bağlılıkları Milli Takım’a da yansıyor. Türkiye'nin en büyük özelliği, başka bir ülke ya da kıtanın futbolunu kopya eden tarzda bir futbol oynamaması, kendine has bir tarzının olması’ diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler