« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu gençler bizi uçurur

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Fenerbahçe'yi ellerinden kaçırdıklarını, kadrodasındaki genç oyuncularının gelecekte ünlü isimler olacağını belirterek, "Bu gençler Kayserispor'u adeta uçurur. Zirvede önemli yerlere taşır. Tecrübeli ayakların arasına kattığımız genç oyuncularımız, gelecekte bu takımın güvencesi, Türk futbolunun önemli isimleri olur" dedi.

OKTAY ENSARİ - KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Fenerbahçe karşısında özellikle son yarım saatte galibiyeti kaçırdıklarına değinerek, takımının özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğu futboldan çok memnun olduğunu söyledi. Semih, Umut, Furkan ve Bilal Aziz gibi genç isimlerin Fenerbahçe maçında ortaya koyduğu performansın dikkat çekici olduğunu söyleyen Kafkas, "İleride bu takımın daha da iyi olacağına inanıyorum, Türkiye'deki en önemli sorunlardan bir tanesi tempo sorunu, önümüzdeki maçlarda da bu tempoyu yansıtırsak çok iyi bir Kayserispor takımı olur. Fenerbahçe maçının 1-1 berabere bitmesi önemli değil. Lideri elimizden kaçırdığımızı herkes gördü. Önemli olan bizim kendimizi bilmemiz. Üst sıraları zorlayan bir takım olma gayreti içerisinde olmamız. Genç oyuncularıma gelince, gelecekte Kayserispor'un ve Türk futbolunun önemli isimleri olacaklar. Genç oyuncularımızın bu temposu sürer, devre arasında da bir kaç takviye yaparsak , bu takım bizi uçurur ve zirveye götürür" şeklinde konuştu.

SEYİRCİ SAYISI 8 BİN 025 'DE KALDI

Öte yandan, Kayserispor'de bilet fiyatlarının yüksekliği ve havanın yağışlı olması nedeniyle ilk kez bir üç büyükler karşılaşmasında seyirci ve hasılat miktarının düştüğü ifade edildi. Alınan bilgiye göre Kayserispor- Fenerbahçe maçını 30 TL'lik biletle 4042 , 60 TL'lik biletle 1615, 80 TL'lik biletle 850, 200 TL'lik biletle 33 kişi, kulübe ait 1485 kombine biletle olmak üzere toplam 8 bin 025 futbolseverin izlediği belirlendi. 32 bin 500 kişilik B.B Kadir Has Stadı'nın tribünleri, taraftarın bilet fiyatlarına olan protestosu nedeniyle boş kaldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz