« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu Galatasaray final oynar

Sion Başkanı Christian Constantin, takımına gol yağdıran sarı kırmızılılara övgüler yağdırdı. İsviçre basını da iki ekip arasında büyük güç farkı olduğunu yazdı.

Zafer ATAMER - Erhun GEYİSİ/ DHA
SON GÜNCELLEME
İLK maçta 3-2 yenildiği FC Sion’u İstanbul’daki rövanşta 5-1’lik skorla hezimete uğratarak UEFA Kupası’nda gruplara kalan Galatasaray’a en büyük övgü rakibinden geldi. Rövanş karşılaşması öncesindeki, "İstanbul’da bizi zehirlemelerinden korkuyorum" sözleriyle şimşekleri üzerine FC Sion Kulübü Başkanı Christian Constantin, İsviçre’nin Le Matin gazetesine verdiği demeçte, "Galatasaray, UEFA Kupası’nda bu yıl yarı final veya final oynar" dedi. İsviçre basını da sarı kırmızılı temsilcimize övgüler yağdırdı.

Le Matin gazetesi, "Galatasaray Sion’u traşladı" başlığıyla verdiği haberinde, FC Sion Teknik Direktörü Alberto Bigon’un yedek kulübesinde golleri saymaktan başka bir şey yapamadığını yazdı. Diğer gazetelerin maçla ilgili yorumları şöyle:

Le Temps: Galatasaray, Sion’u safdışı bıraktı. Sion’un ikinci tura kalma hayalleri yarım saatte çöpe gitti.

Tribune De Geneve: Fark yiyen Sion, UEFA’yı arka kapıdan terk etti.

24 Heures: Ali Sami Yen tarifesi 5’lik. Sion, Türkiye’den bir tokat yedi. İki takım arasında klas bakımından büyük fark var.

20 Minutes: Rüya 20 dakika sürdü, Sion sonra gerçekle baş başa kaldı. Sion 5-1’lik skorla adeta nakavt oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler