GeriFutbol Bu G.Saray'ı özlemiştik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu G.Saray'ı özlemiştik

Bu G.Saray'ı özlemiştik
refid:16853174 ilişkili resim dosyası

“Bir süredir, Galatasaray’ı izlerken içim sıkılıyordu. Ama Sivas maçındaki Galatasaray farklıydı. Mücadeleci bir futbol izledik. Bu, özlediğimiz bir şeydi. Belki çok iyi futbol yoktu; ama sahada iyi bir mücadele vardı”

GALATASARAY’ın eski başkanı Mehmet Cansun, Sivasspor maçında izlediği sarı kırmızılı takıma olumlu not verirken, başkan Adnan Polat’ın son günlerde yaşanan sorunlar karşısındaki duruşunu takdir ettiğini söyledi.

Radyospor’a konuşan Cansun, “Bir süredir, Galatasaray’ı izlerken içim sıkılıyordu. Sivasspor maçında uzun zamandır olmayan bir şey oldu. Mücadeleci bir futbol izledik. Özlediğimiz bir şeydi. Belki çok iyi futbol yoktu; ama sahada iyi bir mücadele vardı” dedi. Sivasspor maçında forma giyen yeni transferleri  beğendiğini ifade eden Cansun, “Yekta’nın işi en zor olanıydı. Orta sahada oynamak çok zordur; yanında oynayan arkadaşlarını iyi tanımalısın. Stancu’nun da çok yetenekli olduğu belli. Yaptığı hareketler çok olumlu. Fakat en ağır görev Yekta’nınkiydi.  Bu ağırlığın altından layıkıyla kalktı” diye konuştu.

Mehmet Cansun, Türk Telekom Arena’nın atmosferinin İspanya’daki Nou Camp ve Santiago Bernabeu statlarını anımsattığını vurgulayarak, “Tezahüratı tam anlamıyla yansıtacak bir akustik var. Localar, koltuklar çok güzel. Umuyorum, Galatasaray’a, Türk sporuna çok büyük başarılar kazandıracak bir stat olacak” ifadesini kullandı.

Herkes başkanın duruşunu beğendi

TÜRK Telekom Arena Stadı’nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan protestolar sonucu yaşanan sorunlar hakkında yorum yapan Mehmet Cansun, “Yönetim düzeyinde yaşananları kriz olarak görmüyorum; fakat çok tatsız bir yönetim olayı olarak görüyorum. Camiamızın alıştığı durumlar değil. Burada suçlu ve hatalı aramak doğru değil. Eski başkan ve yöneticilerin hepsiyle konuştum. Adnan Polat’ı destekleyen ya da desteklemeyen hepsinin fikri; Polat’ın başkanlığa yakışır bir duruş sergilediği şeklindeydi” dedi.

Olağanüstü kongre taleplerini de değerlendiren Cansun, “Bu talebi sağlıklı görmüyorum. Galatasaray, futbol açısından son derece başarısız bir dönemden geçerken, yapmamız gereken her zamankinden daha fazla Galatasaray’ı yönetenlerin yanında yer almaktır” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle