Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bu futbol değil

Türkiye’de oynanan futbolun futbol değil, bir ilkokul müsameresi olduğunu görüyoruz.

Kötü oynayan kaybediyor. Ama şampiyon oldum diye santraya gidip seviniyor. Maçı kazanan buruk. O da sevinmeye çalışıyor ancak yarım yamalak. Futbola bakıyorsunuz futbol değil. Top oynanıyor...
Fenerbahçe’ye bakalım. Çok mu iyi oynadı, hayır. Biraz yardımlaştılar ancak iyi niyetle mücadele ettiler. Aralarında bir tek sivrilen Webo vardı. Peki şimdi diyeceksiniz ki “Yahu kardeşim bir tek Webo vardı sivrilen, diğerleri de yardımlaştı. Peki rakip hiç mi oynamadı?” Şimdi size soruyorum: Galatasaray takımında sahada hiç olmayan futbolcular? Burak, Hamit, Selçuk, Elmander, Eboue ve Riera... Gökhan Zan, Semih, Melo ve Drogba eh işte! Muslera ise yine 10 numara. Peki bu kadar kötü olan takımın teknik direktörü Fatih Terim’e ne demeli? Kötü değil, çok kötü. Öncelikle sahanın kenarında olmamakla, sonrasında ise sahaya sürdüğü Elmander’den ve onu çıkardığında kaç futbolcunun yeri değiştiyse ondan...

TUZAĞA DÜŞTÜ

Galatasaray maça Elmander ile başlayınca ilk yarının tamamında ortasahaya Fenerbahçe sahip oldu. Fenerbahçeli oyuncular oyunu sinirlendirince de Galatasaray takımı çöktü. Çünkü Fenerbahçe’nin yaptığı psikolojik savaşa fizik olarak G.Saray hazır değildi. Bunun da tek sorumlusu vardır o da Fatih Terim’dir. Bu galibiyet Fener’i aldatmasın çünkü belki de onları seneye yapacakları bazı şeylerden vazgeçirebilir. Hem takım hem de yönetim olarak. Yine de hayırlısı diyelim.

ÇAKIR KÖTÜYDÜ

Gelelim Cüneyt Çakır’a.. O da çok kötü. Ne tarafını tutsam paramparça. Her şeyi bir yana bırakın, ben hayatımda böyle bir taç atışı görmedim. Topu alan oyuncu neredeyse yedek kulübesinin önünde. Tacı atıyor top önce taç çizgisinin takriben yarım metre önüne vuruyor sonra oyun alanına giriyor ama maç devam ediyor! Bunu dünya televizyonları gösterirse fıkra diye kahkahalarla gülerler.
Gökhan’ın yaptığı penaltı net. Kart da doğru. 59’da Topal’ın Selçuk’a yaptığı faulse,
Webo’nun attığı golden önce Eboue’ye yaptığı da faul. 69’da Riera, ceza alanında Kuyt’a bir hareket yaptı. Çakır devam dedi. Top döndü bu defa ceza alanı dışında Kuyt Riera’ya faul yaptı hakem çaldı. Buna faul düdüğü çalıyorsan Riera’nın Kuyt’a yaptığı faulün babası yani penaltının babası. F.Bahçe’nin ilk golünden evvel de Hamit topla çıkarken ona yapılan faul. Çakır kararsız kalıp çalamadı. O top döndü dolaştı gol oldu. Her şey tamam ama Fener mücadelesiyle galibiyeti hak etti. Bunun da cevabını verecek tek isim vardır o da Fatih Terim’dir.

NOT: Drogba’nın çizgiden top çıkardığı bir takımda Muslera’nın sezon başı çok maç kurtardığı bir takımda düşünülecek çok şey olsa gerek.

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI