Dünya Haberleri

  Bu fotoğraf Rusya'da çekildi

  hurriyet.com.tr
  03.11.2009 - 17:23 | Son Güncelleme:

  Yaşları henüz 10 ile 12 arasında değişen Rus kız çocuklarının günlük yaşamını otomatik kalaşnikof tüfekler, el bombaları ve tabancalar belirliyor.

  KIZ ÇOCUKLAR BÖYLE EĞİTİLİYOR

  İngiliz The Sun gazetesi, Rusya'nın başkenti Moskova'da bulunan askeri akademiye girdi. Rusya'ya lider yönü güçlü kişiler yetiştirmeyi planlayan askeri akademide 10 yaşın altındaki kız çocukları otomotik kalaşnikof tüfekleri söküp takmayı, tabancayla atış yapmayı ve el bombasını nasıl kullanacaklarını öğreniyorlar. 

  Olya Offitserova henüz 12 yaşında. Şu anda kalaşnikof tüfeğinin tetiğini çekmek için iki elini kullanıyor ama gelecekte Rus istihbarat örgütünde görev yapmayı planlıyor. Olya silahları çok sevdiğini belirtiyor. 

  Bir polis kızı olan 11 yaşındaki Nastya da kalaşnikof tüfekleri söküp takmayı yeni öğrendiğini belirterek, "Benim için çok ağır bir silah. Ama kaslarım güçlendikçe daha rahat kullanabileceğim" dedi.

  Küçük çocular askeri elbise giymek zorunda, okulda makyaj yapmak yasak.


  DÜNYADAN KISA KISA...
   
  BAKANLAR KURULU EVEREST ZİRVESİNDE TOPLANACAK
  İklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekmek isteyen Nepal'in bakanlar kurulu Everest'in zirvesinde toplanacak. İklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekmek için Maldivler'de bakanlar kurulunun su altında toplanmasının ardından, bu kez de Nepal'in bakanlar kurulu Everest'te toplanacak. Nepalli bakan Deepak Bohara, Nepal bakanlar kurulunun, Himalayalardaki buzulların erimesine dikkati çekmek için bu ay sonunda Everest'te kamp kuracağını söyledi.

  BATI ŞERİA'DA 'YAHUDİ TERÖRİST' YAKALANDI
  İsrail polisi, uzun süredir arandığı bildirilen Amerikalı bir Yahudinin geçen ay yakalandığını açıkladı. İsrail polisi, Batı Şeria'daki Şvut Rahel yerleşim biriminden Yaakov Jack Teitel'in (37) yakalanmasıyla ilgili yayın yasağının kaldırıldığını bildirirken, İsrail medyası, radyo, televizyon ve internet siteleri tutuklamayı "Yahudi terörist yakalandı" manşetleriyle duyurdu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı