« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu filmi görmüştük

Beşiktaş derbisinde de iki futbolcusunun olmadığını ve sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrıldıklarını belirten G.Saray’ın Alman hocası, "Umarım yine aynısı olur. Elimde cesaretle ve güvenle oynayan futbolcularım var" dedi.

İlhen SÖYLER
SON GÜNCELLEME
UEFA Kupası’nda grup maçlarına deplasmandaki Bordeaux sınavıyla "Merhaba" diyecek olan Galatasaray’da Lincoln ve Hakan Şükür’ün forma giyemeyecek olması, Kalli’yi fazla düşündürmüyor. İki futbolcunun da şok sakatlığı sarı kırmızılı camiada zorlu karşılaşma öncesi keyifleri kaçırırken, Alman çalıştırıcının rahat olması dikkat çekti. Uzun maratonlarda sakatların, cezalıların ve eksiklerin her zaman olacağını öne süren Kalli, Bordeaux’ya karşı sahaya süreceği 11’i şimdiden belirledi.

İlk 11 belli

Ligde oynadıkları Beşiktaş derbisinde de aynı tabloyla karşılaştıklarını ve iki futbolcunun o maçta da oynamadığını belirten Kalli, "Lincoln ve Hakan Şükür, Beşiktaş’a karşı kadro dışı oldukları için tribüne çıkmıştı. Bir anlamda Bordeaux maçının provasını daha önce yaptık. Ortaya koyduğumuz performans da çok iyiydi. Elimde cesaretle ve güvenle mücadele eden oyuncularım var. Endişem yok" diye konuştu. Alman hocanın, yarınki maçta takımı sahaya Orkun -Uğur, Servet, Song, Volkan -Barış, Linderoth, Arda, Hasan Şaş - Nonda, Ümit Karan 11’iyle çıkaracağı öğrenildi.

Bordeaux maçının da Beşiktaş derbisi gibi 2-1 galibiyetleri lehine sonuçlanmasını temenni ettiğini de sözlerine ekleyen Kalli, "Rakip taktiksel açıdan çok akıllı. Ankaraspor maçında olduğu gibi, geriyi düşünmeden ofansif bir anlayışla oynarsak galip geliriz. Korkmuyoruz ama dikkatli olmamız gerekir. Yardımcı hocalarımız, Bordeaux’yu izlediler. Gereken bilgileri futbolcularımıza veriyoruz. Burak hoca rakibimizi izledi. Yenilirsek sorumluluk onda olacak" diye espri yaptı. Takımda düşüş olmadığını da belirten tecrübeli hoca, "Son iki maçta arzuladığımız oyunumuzu sergileyemedik. Ancak kontrol eden hep bizdik. Katı defansları aşamadık. Gol atamayınca da kazanamazsınız" diye konuştu.

Yanlış anlaşıldım

Türkiye’yi yasa boğan terör olaylarıyla ilgili açıklamalarının yanlış anlaşıldığını ve pazar akşamından beri ailece üzgün olduklarını da dile getiren Kalli, şunları söyledi: "Bir aile kendi ülkesinden başka bir ülkeyi seviyorsa, değer verip orada yaşıyorsa, bu ülkede olanlar onları etkiler. 1984 yılından bu yana terör örgütüyle ilgili geniş bilgiye sahibim. Onların, Almanya’da ve Türkiye de yaptıkları ortada. Benim onlardan yana bir tavır almam söz konusu bile olamaz. İnsanın kafasında bazı problemler varken ve yeni bir maçtan çıkmışken daha önce bilgilendirilmeden böyle bir soru gelince bu konuda hazırlık yapamıyorsunuz. Benim gönlüm Türkiye ve Türklerden yanadır. Benim samimiyetime inanmayanlar var. Ben de kendimi Türk gibi hissediyorum ve acılarınızı paylaşıyorum. Yanlış anlaşılmaktan dolayı çok fazla üzgünüm."

Bunları da Beğenebilirsiniz