GeriSeyahat Bu festival kaçmaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Bu festival kaçmaz

Bu festival kaçmaz

Nujazz, lounge, trip-hop, reggae, dub 1- 2 Ağustos'ta santralistanbul festival alanında ve ücretsiz.

Cumartesi ve Pazar günü 11:00’da başlayıp akşam saatlerine kadar sürecek olan sun.day.sky Festivali santralistanbul’da ücretsiz olarakgerçekleşecek.

santralistanbul ve Showhow tarafından gerçekleştirilen ve ilki bu yaz yapılacak olan festival, 2009 sonbaharında ve 2010 bahar ve yaz dönemlerinde de yıllık serisini tamamlamak üzere yoluna devam ediyor olacak.

sun.day.sky’in ilk ayağı; santralistanbul festival alanında 1-2 Ağustos 2009 saat 11:00'da gerçekleştirilecek. Festival’de Ağustos’un ilk haftasonu boyunca; “nujazz, lounge, trip-hop, reggae, dub, elektronika” soundlarında canlı ve DJ performansları olacak.

Programda öne çıkan canlı performanslar arasında;
1 Ağustos Cumartesi günü 16:00’da Tamirane’nin bahçesinde Hollandalı dörtlü LazCaz, ve akşam 20:00’da da Festival Sahnesinde elektronika ve rock müziğini ustaca harmanlayan Portheco var.

2 Ağustos Pazar günü ise yine akşamüstü saatlerindeYahya Dai Quartet’in acid-jazz tınıları Tamirane’den yükselirken, akşam da reggae-dub müziğinin İstanbul’daki en bilinen temsilcisi Sattas Festival sahnesinde izleyicileri dans ettiriyor olacak.

Festival alanının içinde yer alacak “Vinyl Market” ise gün boyu DJ’ler tarafından çalınan plakların müzayede mekanı olarak işleyecek.

Müzikal etkinliklerin yanı sıra; açık havada yoga, reiki atölyeleri ve eğlence ağrılarını gidermek için masaj seansları da var.

sun.day.sky bünyesindeki çocuk atölyeleri, genç evli çocukluların da rahatça partilemesini sağlamak amacıyla düşünülmüş oldukça önemli bir detay. Çocuk atölyeleri santralistanbul eğitim ekibi tarafından koordine ediliyor olacak.

Cumartesi akşamı açık havada film gösterimi olacak. Pazar akşamı çimler üzerinde “Pink Panther” serisinden bir filmi izleyen keyifli bir kitleyle karşılaşma olasılığı oldukça yüksek.

Alışveriş meraklıları için moda, tasarım ürünleri ve aksesuarların yer aldığı “Bazaar” festivalin Nişantaşı’sı olarak gözüküyor.

santralistanbul’un yeşil bahçeleri, gölgelikleri, minderler ve elbette birbirinden ilginç mekanları da festival içeriğindeki önemli unsurlar.

Şehrin ilk ve tek seri – ücretsiz festivali sun.day.sky 1 Ağustos Cumartesi günü santralistanbul’un çimlerinde başlıyor.


 

sun.day.night
tarih: 1-2 Ağustos 2009
mekan: santralistanbul
bilet fiyatları: ücretsiz


Yorumları Göster
Yorumları Gizle