« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu, F.Bahçe’nin büyüklüğü

Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, karşılaşma öncesi protokol tribününde yaşanan izdihama sinirlenerek tribüne girmeme kararı alan Aziz Yıldırım’a, “Normal maçlarda böyle kargaşa yaşanmaz” dedi.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
DİYARBAKIRSPOR-Fenerbahçe maçı saha içi ve saha dışı olaylarıyla haftaya damgasını vurdu.
Karşılaşma öncesi sinirli hareketleriyle dikkat çeken ve protokol tribününe girmemekte ısrar eden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın gerginliğinin perde arkasında koltuk tepkisi vardı. Yıldırım, protokol tribününde kendisine oturacak koltuk kalmaması nedeniyle tribüne girmeme kararı almıştı.

Diyarbakırlı olan Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker, Atatürk Stadı’na girdiği sırada Yıldırım’ın sinirle protokol tribününden çıktığını gördü. Beraberinde Fenerbahçe’nin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp de bulunan Eker, Yıldırım’a, “Başkanım nereye?” diye sordu. Aziz Yıldırım da, “Gidiyorum. Burada maç seyretmem” cevabını verdi.

Daha sonra Yıldırım’ın tepkisinin sebebini araştırmaya başlayan Eker, önce Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer ile görüştü. Vali Mutlu bu arada içeriye girerek Aziz Yıldırım’ı tribüne davet etti ve, “Eğer siz gelmezseniz ben de maçı izlemeyeceğim” dedi. Aziz Yıldırım, Vali Hüseyin Avni Mutlu’nun bu sözleri üzerine tribüne geldi.
Protokol tribününün kapasitesini aştığı için Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, içeriden getirilen taburenin üzerinde maçı izlemeye başladı. Sümer daha sonra Yıldırım’a dönerek, “Sayın başkanım, bu, Fenerbahçe’nin büyüklüğü. Normal maçlarda böyle kargaşa yaşanmaz” diyerek, gerginliği gidermeye çalıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz