Gündem Haberleri

  Bu dönem harç kalkıyor

  Hürriyet Haber
  26.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, gelecek öğretim yılından itibaren üniversitelerde öğrenim harçlarının kaldırılacağını açıkladı.

  Erdoğan dün Kanal 24’te katıldığı programda, bakanların üniversitelerde katıldıkları programlarda gençlerin harçlara karşı pankart açıp eylem yapmalarından rahatsız olduklarını belirtti. Erdoğan şunları söyledi:

  “ ‘Gelin bunu tamamen kaldıralım. Burada üzerimizde yük var, bu yükü kabul edelim, biraz daha fazla çalışacağız ve bu işi çözelim’ dedik. Şu anda biz bu harcı kaldırma kararı verdik. Arkadaşlar şu anda çalışmalarını yapıyorlar. Önümüzdeki dönemde inşallah harç almayı düşünmüyoruz. Arkadaşlarım nihai çalışmasını yapıyorlar. Dolayısıyla biz burs, kredi, bunları aynı şekilde devam ettireceğiz ama harcı da inşallah almayacağız ve böylece gündemden bunu düşürelim istiyoruz. Tabii bu malum çevreler bir başka pankartı açacaktır veya üzerinde farklı şeyler yazılı yumurtaları atacaktır, o ayrı mesele.”

  Erdoğan, harç protestosu yüzünden gözaltına alınarak tutuklanan öğrencilerin durumunun sorulması üzerine ise, bu öğrencilerin sadece harçları protesto ettikleri için gözaltına alınmadığını sanmadığını, farklı suçların da söz konusu olduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı